Roztopašná príroda má v zásobe rôzne bylinky, ktorých pôsobenie ľudstvo využíva v rôznych oblastiach. Aké hriešne účinky majú afrodiziaká ako tribulus terrestris, maca peruánska či gingko?

Macu testovali zvieratá

Na množstvo afrodiziakálnych účinkov bylín prišli ľudia - ako inak - náhodou. Zistili, že keď zvieratá konzumovali určité typy byliniek, “išli na vec” rýchlejšie a jednoduchšie. Bolo tak aj v prípade macy peruánskej, vzhľadovo nevýraznej rastlinky pripomínajúcej reďkovku.

Vo vysokohorských polohách juhoamerického pohoria Andy sa dobytku nedarilo rozmnožovať. Farmári si však všimli, že maca spôsobila žiadúce zmeny a po jej konzumácii si zvieratá dopriali sex za účelom plodenia potomstva. Ich zistenia neskôr potvrdili aj ľudia, ktorí mali problémy v sexuálnej oblasti a účinky macy vyskúšali.

Pozitívne účinky na sexualitu a plodnosť neskôr preukázali aj vedci z univerzity v Lime (Peru). Aj vďaka ich záverom sa maca objavuje ako súčasť doplnkov výživy na podporu erekcie.

Tribulus terrestris poznali už v tradičnej čínskej medicíne

Účinky kotvičníka zemného alias tribulus terrestris mali možnosť “okúsiť” už v starovekej Číne a Indii. Zmienky o tejto rastline so žltými kvetmi siahajú niekoľko tisíc rokov spätne do histórie a hovoria o pomoci pri sexuálnych poruchách. Ženám pomáhal pri nedostatku libida a mužom poskytoval ochranu pred erektilnou dysfunkciou. Uplatňoval sa však aj pri prípadoch predčasnej ejakulácie.

V súčasnosti sa tribulus terrestris nachádza v mnohých prípravkoch, ktorých úlohou je poskytovať možnosť riešenia práve pri týchto ťažkostiach. Kotvičník nájdeme ako súčasť doplnkov výživy na erekciu alebo ako tabletiek na dlhodobú podporu sexuálnej vitality.

Ako má účinok magické gingko?

Opäť ďalšia z rastlín, ktorá nachádza využitie už po tisícky rokov. Vďaka tomu, že môže pomôcť zlepšiť prietok krvi, umožní ju dostať aj do penisu. A vďaka prekrveniu zase zabezpečí kvalitnejšiu erekciu. Okrem toho má gingko preukázateľný vplyv aj na sexuálnu túžbu.

Čo dokáže ženšen?

  1. Ženšen si vyslúžil prívlastok “všeliek” a čo sa týka sexuálnej oblasti, toto pomenovanie má právom. V tomto smere totiž môže pozitívne ovplyvniť:
    dosiahnutie erekcie a jej udržanie,
  2. zlepšenie výdrže a výkonnosti,
  3. môže však pomôcť aj so zapeklitým problémom predčasnej ejakulácie.

Nechce sa vám? Pomôže schizandra

Jedno z najlepších bylinných afrodiziák pre mužov aj pre ženy môže pomôcť s problémom sexuálnej únavy a nedostatkom libida. Zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov počas pohlavného styku. Tak ako predchádzajúce byliny, aj schizandra nachádza svoje uplatnenie v tabletkách na udržanie sexuálnej kondície a vitality.

Už viete, ktorú z týchto “hriešnych” bylín pri najbližšej príležitosti vyskúšate? Lepšia erekcia, kvalitnejší výkon, či sexuálna vitalita po dlhý čas môžu sprevádzať váš sexuálny život aj vďaka týmto bylinkám. A čerešnička na torte: spokojný úsmev partnerky po kvalitnom výkone bude tou najsladšou odmenou.