Hodina deťom, ako jedna z najstarších verejných zbierok na Slovensku, už viac ako 23 rokov pomáha deťom, ktoré sa ocitli v ohrození alebo rôznych krízových situáciách. Tak, ako väčšina pomáhajúcich organizácii sa už od začiatku pandémie potýka s mnohými výzvami vo svojom každodennom fungovaní. Okrem iného taktiež s poklesom príspevkom od individuálnych darcov. Našťastie sa však v uplynulom roku firma NOVOFRUCT SK rozhodla podporiť Hodinu deťom v takejto ťažkej situácii a venovať 1 cent z každej predanej detskej výživy OVKO v období od septembra až do novembra práve v prospech tejto verejnej zbierky. Táto pomoc nakoniec v uplynulom roku priniesla Hodine deťom viac ako 14 000 Eur a bola tak neoceniteľným príspevkom v pomoci deťom, ktoré sa ocitli v núdzi.

Ilustračné foto
Zdroj: AdobeStock

Aj vzhľadom na tento úspech sa obe značky dohodli, že budú spolupracovať opäť v rovnakom období tohto roka. Preto už od začiatku septembra môžete na pultoch predajní vidieť detské výživy OVKO označené špeciálnou etiketou s maskotom Hodiny deťom – šašom Hugom. Hlavným sloganom tejto výnimočnej spolupráce je „ Za všetky deti, ktoré to potrebujú“. Znamená to výzvu, aby rodičia detí, ktorí chcú a môžu pomôcť ponúkli svojim deťom zdravú výživu OVKO a pomohli tak tým deťom, ktoré to v živote majú ťažké.

„Aj keď sme v minulosti uzatvárali v prospech Hodiny deťom rôzne drobné produktové partnerstvá, toto bolo pre nás prvé partnerstvo v takomto rozsahu čo sa týka výnosu, rovnako ako aj jeho komunikácie. Táto spolupráca bola pre nás ako nadáciu mimoriadne prínosná a príjemná, nielen vzhľadom na významný finančný príspevok v prospech Hodiny deťom, ale najmä pre to, že v spoločnosti NOVOFRUCT SK sme našli partnera, ktorý od začiatku zdieľal našu dobročinnú víziu a chápal potrebu pomôcť a podporiť náš charitatívny zámer. Rovnako je detská výživa OVKO produktom, ktorý je na Slovensku dlhé roky známy a obľúbený, čo je pre spojenie so značkou Hodina deťom úplne ideálne. Sme úprimne vďační, že v tejto chutnej spolupráci môžeme pokračovať aj tento rok a ešte efektívnejšie tak pomáhať tam, kde je to potrebné“, povedal Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska.

Ilustračné foto
Zdroj: OVKO