Slovenská sporiteľňa pomôže v štyroch oblastiach:

1. Garancia účtov zadarmo a zľavy z poplatku za účet na 6 mesiacov

Pre takmer 500-tisíc klientov prináša banka garanciu podmienok na získanie účtov zadarmo, zvýhodnených účtov a lepších úrokov na hypotékach a spotrebných úveroch na najbližších 6 mesiacov. Chce im uľahčiť situáciu v čase, keď potrebujú siahnuť na svoje úspory a nemôžu sporiť či splácať úvery.

Aktuálny vernostný program Slovenskej sporiteľne „Výhodný súčet“ umožňuje klientom mať účet zadarmo alebo s 50 % zľavou z poplatku po splnení troch jednoduchých krokov. Patria sem jedna, resp. tri pravidelné platby, platenie kartou a pravidelné sporenie či investovanie. Keďže v súčasnosti čoraz viac ľudí má problém s príjmom, môže to ovplyvniť aj mesačné platby kartou či schopnosť si sporiť a investovať.

Preto každému, kto za mesiac február 2020 splnil podmienky účtu zadarmo či za polovicu, banka garantuje túto zvýhodnenú cenu na najbližších 6 mesiacov. Rovnako klienti, ktorým popri splácaní úverov nezostanú dodatočné finančné prostriedky na pravidelné sporenie alebo investovanie, neprídu o zvýhodnenú úrokovú sadzbu v programe Lepšie úroky.

Ilustračné foto.
Zdroj: SLSP

2. Milión eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne a banky na boj s koronavírusom

Pomôcť sa rozhodla aj Nadácia Slovenskej sporiteľne, ktorá spolu s bankou vyčlení dar vo výške jeden milión eur na pomoc v boji s pandémiou koronavírusu. Tieto peniaze sa využijú na konkrétny účel po dohode s Ústredným krízovým štábom SR.

3. Úprava splátok úveru

Slovenská sporiteľňa operatívne vyvinula digitálny proces, cez ktorý môžu o zníženie splátok požiadať občania. Podpis zmeny zmluvy prebieha tiež online cez Georgea. Banka súčasne intenzívne komunikuje s regulátorom a vládou, aby klientom vedela pomáhať ešte viac.

4. Pomoc pre živnostníkov a firmy

V prípade podnikateľov a firiem je možnosť riešiť odklad splátok, predĺženie úverových rámcov aj nové peniaze na zvládnutie nepriaznivého obdobia. Opäť je možné vybaviť všetko online, bez potreby navštíviť banku. Firmy nájdu viac detailov na webstránke banky.

Bezpečné bankovanie v pobočke

Okrem bezpečného bankovania cez Georgea a call centrum banka zavádza nové opatrenia, ktoré sa týkajú pobočiek:

  • do pobočky vstupujte iba s ochranným rúškom a po jednom,
  • ak stojíte v rade pred pobočkou, dodržiavajte bezpečný odstup 2 metre,
  • prednostné vybavenie seniorov v dopoludňajších hodinách,
  • nainštalovali sme 250 ochranných plexiskiel, ktoré znižujú riziko prenosu koronavírusu
  • dostupnosť pobočiek a otváracie hodiny si ľahko overíte online
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: shutterstock