Návštevníci obchodného centra v čínskom meste Chengdu neverili vlastným očiam. Namiesto dospelých modeliek sa na móle predvádzali malé dievčatá v oblečení, ktoré k ich veku rozhodne nepatrí.

Vyzývavé spodné prádlo, ťažké anjelské krídla ani výrazné šperky nie sú predsa normálnou súčasťou detstva. Prehliadnuť sa nedal ani silný mejkap a účes, ktorý dievčatkám pridal niekoľko rokov navyše.

Kto by čakal, že si malé modelky budú svojich päť minút slávy na móle užívať, mýlil sa. Sporo odeté deti pôsobili počas prehliadky vystrašene a rozhodne neboli vo svojej koži.

Rozčarovanie neskrývali ani náhodní okoloidúci, ktorí boli prehliadkou pohoršení. Nechutné snímky z obchodného centra sa stali krátko po prehliadke hitom sociálnych sietí. Ľudia z celého sveta neskrývajú pohoršenie.

Aký rodič pošle svoju dcéru na takúto akciu?“ pýta sa jeden z nich. „Obávam sa, že túto šou sledovalo mnoho pedofilov,“ pokračuje ďalší.

Anketa

Schvaľujete takúto módnu prehliadku?

Áno, nie je na tom nič zlé. 0% Nie, je to zvrátené! 0%Celkový počet hlasujúcich: 0

Paradoxom je, že iba päť mesiacov pred touto prehliadkou otvorila značka Victoria's Secret v Číne svoj prvý obchod so spodnou bielizňou.

To, či im ňou chceli zalichotiť alebo poďakovať nevedno. Organizátori však zabudli na to najdôležitejšie. Slávna značka sexi anjelikov nie je pre deti.