KomediálnyseriálopravekommanželskompáreFredovi s Vilmou a ichsusedochBarneyovia Bettysa v americkejtelevíziiobjavilv60.rokochminuléhostoročia. Inšpiroval celý rad tvorcov, napríklad počítačových hier či celovečerných filmov.

"Úplneprvápostavička,ktorúsomnakreslil,keď som mal dva roky, bol FredFlintstone,"uviedolvo vyhláseníMacfarlane."Preto je správne, že sa veci v kruhu uzavreli a umožnili mi vytvoriťnajnovšiureinkarnáciutohto skvelého seriálu. Navyšesimyslím, že Amerika je konečnepripravenánaanimovanúsituačnú komédiuohrubom prihlúplom chlapíkovismanželkou,ktorá je preňho až príliš dobrá,"dodal.

TelevíznastanicaFoxdúfa, že sa jej podarí predstaviť divákom klasicképrehistoricképostavy"celej novej generácii", povedal riaditeľ prezábavuKevinReilly."Foxjedlhodobodomovomtakýchrodinnýchikon,ako sú SimpsonovcičiGriffinovi,pretonepochybujem,že aj Flinstonovcipresnedonášho vysielaniazapadnú,"dodal.

Výrobazačnetento roknajeseňa seriál by sa moho začať vysielať vroku2013.Flinstonovcibudú spoločnou produkciou 20thCenturyFox a WarnersBrosTelevision.