Komediálny seriál o pravekom manželskom páre Fredovi s Vilmou a ich susedoch Barneyovi a Betty sa v americkej televízii objavil v 60. rokoch minulého storočia. Inšpiroval celý rad tvorcov, napríklad počítačových hier či celovečerných filmov.

"Úplne prvá postavička, ktorú som nakreslil, keď som mal dva roky, bol Fred Flintstone," uviedol vo vyhlásení Macfarlane. "Preto je správne, že sa veci v kruhu uzavreli a umožnili mi vytvoriť najnovšiu reinkarnáciu tohto skvelého seriálu. Navyše si myslím, že Amerika je konečne pripravená na animovanú situačnú komédiu o hrubom prihlúplom chlapíkovi s manželkou, ktorá je preňho až príliš dobrá," dodal.

Televízna stanica Fox dúfa, že sa jej podarí predstaviť divákom klasické prehistorické postavy "celej novej generácii", povedal riaditeľ pre zábavu Kevin Reilly. "Fox jedlhodobo domovom takých rodinných ikon, ako sú Simpsonovci či Griffinovi, preto nepochybujem, že aj Flinstonovci presne do nášho vysielania zapadnú," dodal.

Výroba začne tento rok na jeseň a seriál by sa moho začať vysielať v roku 2013. Flinstonovci budú spoločnou produkciou 20th Century Fox a Warners Bros Television.