Ochorenie diabetes mellitus  známe aj ako cukrovka negatívne zasahuje do nášho bytia  v rôznych smeroch. Dokonca i do nášho intímneho života. V prípade mužov môže spôsobiť poruchy erekcie. Mnohokrát  práve nedostatočná erekcia, alebo inak erektilná dysfunkcia (ED) či impotencia, je jedným z prvých a najčastejších príznakov cukrovky 2. typu a pomáha toto ochorenie včas odhaliť.  

Ako súvisí erektilná dysfunkcia s cukrovkou? 

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o celkom odlišné zdravotné komplikácie, ktoré navzájom spolu nesúvisia. Opak je však pravdou. Erektilná dysfunkcia  je definovaná ako problém s dosiahnutím alebo udržaním erekcie a práve v prípade mužov, ktorí majú cukrovku, je dva až trikrát väčšia pravdepodobnosť jej vzniku. Poruchy erekcie preto nemusia súvisieť len s pribúdajúcim vekom. Ak sa totiž ED objaví  u mužov vo veku 45 a menej, môže to byť  jeden z príznakov diabetes 2.typu.  

Diabetes mellitus vzniká vtedy, keď v našom krvnom obehu koluje príliš veľa cukru. Existujú dva najčastejšie  typy cukrovky: diabetes  1. typu. Na toto ochorenie sa lieči menej ako 30 000 Slovákov. Cukrovka 2. typu sa vyskytuje oveľa častejšie. Na Slovensku ňou trpí približne 370 000 ľudí, z toho takmer polovica sú muži.  

Podľa štatistík sa poruchy erekcie objavujú u zhruba pol milióna slovenských mužov. Konkrétnejšie vo veku 40 až 70 rokov mužov má závažnú ED a ďalších 25 percent má stredne závažnú ED. Poruchy erekcie považujeme ako nevyhnutnú súčasť starnutia.  

Podľa odborníkov až polovica mužov, u ktorých je diagnostikovaný diabetes 2. typu, dostane erektilnú dysfunkciu do piatich až desiatich rokov od diagnózy. Ak títo muži majú aj srdcové ochorenie, ich šanca stať sa impotentným je ešte väčšia. 

Prečo cukrovkári trpia erektilnou dysfunkciou? 

Spojenie medzi cukrovkou a erektilnou dysfunkciou súvisí s naším nervovým systémom a krvným obehom. Zle kontrolovaná hladina cukru v krvi môže poškodiť malé krvné cievy a nervy. Poškodenie nervov, ktoré kontrolujú sexuálnu stimuláciu a reakciu, môže brániť schopnosti muža dosiahnuť dostatočne pevnú erekciu na pohlavný styk.  

Ako riešiť problém s poruchami erekcie?  

Erektilnu dysfunkciu možno liečiť podaním perorálnych liečiv, ako je sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis) alebo vardenafil (Levitra) ktoré sú však na predpis. Ak chcete riešiť problémy s erekciou čím skôr a nečakať na termín u lekára, dostupné sú aj voľnopredajné tabletky na podporu potencie, ktoré ponúkajú prirodzené, bezproblémové, dlhodobé a komplexné riešenie tohto zdravotného problému.   

Účinné riešenie problémov s erekciou prirodzenou cestou a bez predpisu 

Medzi takéto produkty patrí napríklad Stoporex® Klasik. Ide o bezpečný a zároveň účinný koncentrovaný preparát určený na podporu erekcie. Cieľom jeho pôsobenia je pevnejšie, tvrdšie a kvalitnejšie stoporenie pohlavného údu. Keďže obsahuje overené vitamíny, mineráli a afrodiziaka, okrem erekcie zlepšuje aj chuť na sex a zmierňuje príznaky zväčšenej prostaty.  

Stoporex® Klasik sa môže užívať aj dlhodobo. Čím dlhšie ho užívate, tým sú jeho účinky viac viditeľné. Jeho možné použiť i v prípade okamžitej potreby, do 30 až 60 minút by mal byť efekt na kvalitu erekcie a sexuálneho výkonu jasne viditeľný. Prípravok viete zakúpiť bez receptu a má jednoduchý spôsob dávkovania.   

Stoporex® je overený a zaregistrovaný na ÚVZ SR (Úrade verejného zdravotníctva Slovenskej republiky). Produkt je možné objednať z pohodlia domova. Viac o jeho účinkoch a spôsoboch dávkovania nájdete tu:  www.stoporex.sk.