EKOLOGICKÉ VYCHYTÁVKY

Čistota prírody a lesov, kde sa  behy konajú, sú pre organizátorov Behaj lesmi prioritou. V spolupráci s partnerom nielen ekológie lekárňami Dr.Max sa preto pripravili unikátne opatrenia v oblasti ochrany životného prostredia. Počas celej sezóny sa budú používať dokonale rozložiteľné značenia pretekárskych trás z materiálu Solubag, ktorý sa v prírode rozpustí už po 180 dňoch. „Udržateľnosť celého seriálu a rešpekt k prírode je pre nás jednou zo základných hodnôt. Sme veľmi radi, že ju môžeme zdieľať spoločne s Dr.Max, ktorí nám v tomto ohľade veľmi pomáhajú a sú pre nás kľúčovým partnerom, s ktorým sa darí jednotlivé ekologické kroky realizovať,“ uvádza Jan Hejda, projektový manažér Behaj lesmi.

Detské závody sa konajú pod patronátom lekární Dr.Max, kedy každý účastník dostane tričko vo farbách daného preteku.
Zdroj: Dr. Max/ Behaj lesmi

Okrem zavedených prvkov ako znovupoužiteľné poháriky a rozpustné tašky sa koncept udržateľnosti tento rok rozširuje o triedenie BIO odpadu a plechoviek. Za týmto krokom stojí najmä ambícia nadviazať na približne 2 445 kg správne vytriedeného odpadu z ostatného ročníka. Udržateľnosť je doslova hmatateľná aj v nových trendových ekologických medailách, ktoré sú vyrobené z čisto prírodných materiálov a bez akýchkoľvek chemických prísad.

Účastníci Behaj lesmi spoločne s Nadáciou JOJ pomáhajú finančne vybraných domovom dôchodcov. Na Devíne podporili okrem iného 89-ročnú Ľudmilu a 97-ročnú Margitu. Obe ušli najkratšiu trasu VoltaRUN.
Zdroj: Dr. Max/ Behaj lesmi

DVE DÁMY ROZŽIARILI DEVÍN

Prvé podujatie bežeckej série s podporou zakladajúceho partnera štátneho podniku Lesy SR, sa uskutočnilo 7. mája 2022 v okolí hradu Devín a zaznamenalo dosiaľ rekordnú účasť takmer 1000 bežcov. Predčasným vrcholom pretekov boli charitatívne preteky VoltaRUN, ktorých finančný výťažok zo štartovného aj za každý ubehnutý kilometer pomáha seniorom z vybraných domovov dôchodcov. Jednoznačne najväčší aplauz si od prítomných bežcov i divákov vyslúžili 89-ročná pani Ľudmilka a dokonca o sedem rokov staršia pani Margitka z domova seniorov na Pažítkovej v Bratislave. Tieto dámy svojimi výkonmi, ale najmä prístupom k životu inšpirovali všetkých prítomných a potvrdili, že vek je iba číslo!

Každý pretek má svoju dominantu. Okrem lesných úsekov si užijete aj krásne panorámy. Na Devíne to bolo na zrúcaninu rovnomenného hradu.
Zdroj: Dr. Max/ Behaj lesmi

NOVÉ ZASTÁVKY SEZÓNY

Druhé preteky, ktoré sú zároveň aj novinkou tohto roka, sa pobežia už 28. mája 2022Čičmanoch v objatí dobových dreveníc. Následne bude séria pokračovať pretekmi 11. júna 2022 v druhej tohtoročnej novinke v Bachledovej doline, kde bude súčasťou trasy aj známy Chodník korunami stromov.

Hlboké lesy, rozkvitnuté úseky, mäkký povrch. Toto nájdete na všetkých pretekoch Behaj lesmi. Zostávajú ešte štyri, pridáte sa?
Zdroj: Dr. Max/ Behaj lesmi

Ďalej už budú nasledovať známe trate a lokality z predchádzajúceho roka. Štvrté podujatie tohtoročnej sezóny behov slovenskými lesmi bude v pohorí Veľká Fatra 9. júla 2022. A napokon vyvrcholenie a zároveň posledný tohtoročný beh je naplánovaný na 20. augusta 2022 v nádhernom prostredí Štiavnických vrchov.

Všetko podstatné, čo sa pre pretekárov a širokú verejnosť pripravuje, nájdete na sociálnych sieťach a webe behajlesmi.sk.