Obdobie adventu otvára srdcia. Vtedy si častejšie ako inokedy uvedomujeme, že za každým okienkom domu nemusí žiť šťastná rodina. Mnohé rodiny sa z najrôznejších príčin ocitli v ťažkej životnej situácii a potrebujú pomoc.

(NIELEN) KRÁSNE VIANOCE

Aby za každým okienkom mohla bývať rodina bez dôvodu na smútok či obavy, k tomu chce prispieť Kaufland adventný kalendár v predvianočnom projekte Darujte úsmev dvakrát. Prečo práve dvakrát? Prvýkrát darujete úsmev vašej ratolesti, keď ochutná sladkú čokoládku z rozprávkového okienka a druhý úsmev zase dieťaťu, aby mohlo zostať spolu so svojou rodinou. O to sa stará Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, s ktorou Kaufland spolupracuje na tomto projekte už tretí rok. Za každý predaný kalendár venuje reťazec neziskovej organizácii Úsmev ako dar 0,10 eur. Výťažok z predaja adventných kalendárov tak pomôže rodinám s deťmi, ku ktorým osud nebol veľmi láskavý. Aj keď ten druhý úsmev neuvidíte, ten pocit vás určite počas celých sviatkov bude hriať na duši.

„Na Slovensku je, žiaľ, stále mnoho detí a rodín, ktoré sa boria s vážnymi problémami. Dlhotrvajúca pandémia viacerých rodičov pripravila o prácu a zapríčinila existenčné problémy, dokonca aj rozpad rodín. Mnohí z nich sa na nás obracajú s prosbou o pomoc. Kúpou Kaufland adventného kalendára môže každý prispieť k tomu, aby sa čo najviac detských tvárí rozžiarilo úsmevom,“ hovorí Jozef Mikloško, zakladateľ neziskovej organizácie Úsmev ako dar.

Ilustračné foto
Zdroj: Kaufland

SLADKÝ DOMOV PRE VŠETKÝCH

Zaslúžia si ho nielen všetky deti, ale aj Medovníček, hlavná postavička z adventného kalendára, ktorý nájdete exkluzívne v predajnej sieti Kaufland na celom Slovensku. V animovanej rozprávke s názvom Sladký domov mu medovníkovú chalúpku pomôže postaviť jeho dobrý kamarát vtáčik Kiwi. Milý príbeh so šťastným koncom, ktorý má deti inšpirovať k tomu, aby si medzi sebou navzájom pomáhali, nájdete tu.

Wikipédia je pre dospelákov, Kiwipédia pre deti. Ponúka im skvelú hru, ktorú si môžu zahrať spoločne s rodičmi, praktické videá ako ozdobiť stromček, postaviť medovníkový domček, pripraviť vianočný punč či zabaliť darčeky. Skrátka - všetko pre to, aby mohli spoločne s rodičmi prežiť ten najkrajší adventný a vianočný čas.