Bradavice, opary aj afty sa môžu objaviť kdekoľvek a kedykoľvek. Bradavice nás prenasledujú na kúpaliskách. Opary aj afty sa objavia vždy, keď sa to najmenej hodí. Štípance na seba nenechajú dlho čakať v žiadnom kempe ani v lese. Aké fígle skúšali naše babičky a aké osvedčené metódy sú k dispozícii dnes?

Bradavice

Bradavice môžu byť veľmi nepríjemné. Prenasledujú nás napríklad na kúpaliskách, v saunách alebo v sprchách a šatniach.

Mágia alebo zhnité ovocie na bradavice

Spravidla sa našim babičkám vždy oplatilo rozumieť bylinkám a rastlinkám, ktoré rástli na lúkach či v lesoch. Preto vedeli, kde hľadať iskerník prudký a lastovičník. Za veľký zázrak sa považoval cesnak, ktorý nakladali do octu a potom ho nechávali cez noc pôsobiť na bradaviciach. V dávnych dobách sa bradavice dokonca natierali zhnitými jablkami. Ľudia v minulosti veľmi dôverovali aj mágii. Verili, že keď hodia do studne pár grošov a stihnú dobehnúť domov skôr, než mince zacinkajú o dno, bolestivé výrastky zmiznú sami.

Ilustračné foto
Zdroj: AdobeStock

Zmrazenie alebo pero aj na doma

Medzi účinné metódy používané v súčasnosti patrí takzvaná kryoterapia, metóda, pri ktorej dochádza k bezbolestnému zmrazeniu bradavice. Je v hodná pre dospelých aj pre deti. Zdravotnícku pomôcku Urgo Bradavice prípravok na zmrazenie bradavíc kúpite v lekárni, čiže bradavice si môžete odstrániť v pohodlí domova. Výhodou je skutočne jej jednoduché používanie, podľa návodu ho stačí jednoducho aplikovať.

Ilustračné foto
Zdroj: URGO

V prípade odolných bradavíc na rukách a nohách sa odporúča použiť účinnú kyselinu trichlóroctovú. Aj toto ošetrenie si v podobe pera teraz môžete kúpiť v lekárni a odstrániť si bradavice v pohodlí domova. Zdravotnícka pomôcka Urgo Pero na odolné bradavice obsahuje modrý gél s kyselinou trichlóroctovou. Špeciálne vyvinuté pero umožňuje veľmi presnú aplikáciu. Podľa návodu stačí prípravok naniesť, nechať zaschnúť a podľa pokynov tento postup niekoľkokrát zopakovať. A do týždňa sú už viditeľné výsledky.

Opary a afty

Čím viac sa vám to nehodí, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa objavia. Sú však vôbec žiaduce? Opary aj afty sú veľmi nepríjemné a bolestivé. Ako sa ich rýchlo a jednoducho zbaviť?

Ilustračné foto
Zdroj: AdobeStock

Borovičkou na opary?

Naši predkovia sa v minulosti spoliehali na blahodarný účinok liehových nápojov. V takomto prípade naliali na vatu borovičku a opar vysušovali. Na dobré hojenie zase používali jogurty. Naše babičky tiež vsádzali na prášok do pečiva, ktorým postihnutú peru posypali ešte predtým, než sa stihol opar rozvinúť. Ošetrovali ho aj blahodarnou dužinou aloe. Hlavne sa nebozkávať, aby nedochádzalo k šíreniu oparu!

Ilustračné foto
Zdroj: URGO

Filmogel - bozkávanie povolené! Bolesť nemá šancu!

Dnes sa veľkej obľube tešia špeciálne náplasti a najmä gély. Ak máte opary, na zmiernenie je po ruke Urgo filmogel tekutá náplasť na pery. Táto zdravotnícka pomôcka vytvára diskrétnu vrstvu, ktorá zabraňuje šíreniu infekcie a zväčšovanie oparu. V krátkom okamihu zmierni bolesť, pocit pálenia, a navyše urýchľuje hojenie. Ženy si ho obľúbia práve preto, že na diskrétny film môžu používať rúž alebo make-up.

Ilustračné foto
Zdroj: AdobeStock

Afty naslano

V čase našich babičiek sa považoval za zázrak na afty propolis. Ak ho však práve nemali po ruke, používali med, ktorý je preslávený svojimi blahodarnými účinkami. Oddávna tiež ľudia na afty skúšali výplachy úst slanou vodou. Trochu drastické, ale verili, že to pomôže.

Filmogel - aby chutilo, a hlavne bez bolesti!

Výplachy úst nie sú len ozvenou minulosti. Dnes si môžete tiež z kúpiť niekoľko rôznych ústnych roztokov alebo ústnych vôd. Na lepšie hojenie ale príliš nepomôžu. Afta môže byť vážne nepríjemná, najmä pri obede, káve alebo zmrzke. Alebo aj nemusí? Ako na to? Urgo Afty filmotvorný ústny gél totiž vytvára na vriedku ochranný film, ktorý pomáha rýchlemu odstráneniu afty, zmierňuje bolesť a to aj počas jedla. Stačí len naniesť a nechať zaschnúť.

Ilustračné foto
Zdroj: URGO

Štípance

Doma, pri vode alebo v lese. Nájdu si vás všade. Či už máte štípance od komárov, ovadov alebo iného hmyzu, vždy pália, bolia, a hlavne neznesiteľne svrbia. Veľakrát natoľko, že si sčervenené miesto môžete nepekne rozškriabať.

Cibuľa a ocot na tlačenku aj na štípance

Naše babičky a dedovia si štípance napríklad natierali octom alebo si rozkrojili cibuľu a potierali si s ňou postihnuté miesta. A tiež na zníženie bolesti používali ľad. Na svrbenie bola vraj účinná aj ovsená kaša, ale z pochopiteľných dôvodov táto metóda nebola medzi ľuďmi príliš rozšírená.

Ilustračné foto
Zdroj: AdobeStock

Filmogel na štípance vždy pri ruke

Dnes si môžete pocit svrbenia aj bolesti zmierniť gélom. Urgo filmogel po bodnutí hmyzom je kozmetický výrobok, ktorý po nanesení vytvára ochrannú vrstvu. Tá upokojuje pokožku a zabraňuje škrabaniu. To oceníte hlavne u detí. Urgo filmogel po bodnutí hmyzom je vodeodolný, takže je vhodný naozaj na všetky rodinné výlety.

Ilustračné foto
Zdroj: URGO

Niektoré fígle a vychytávky našich predkov a babičiek môžu ľudia skúšať do dnes. S modernými metódami síce nezistíte, aké to je, mať ovsenú kašu na ruke, ale ponúkajú pohodlné a účinné riešenia pre vás aj vašu rodinu.

www.magnapharm.sk