Národný lyžiarsky zväz Litvy v spolupráci s lyžiarskym komplexom „Snow Arena“ usporiadal prvé kolo o Pohár Litvy v alpskom lyžovaní. Súťaž sa konala v hale „Snow Arena“ v meste Druskininkai na juhu Litvy, pri bieloruských hraniciach. Lyžuje sa na pomerne ťažkých halových podmienkach, keďže podložka je ľadová.

Chantal Smoleňáková na zjazdovke počas pretekov prvého kola o Pohár Litvy.
Zdroj: Archív Smoleňák

Táto baltská liga má šesť kôl, na ktorých sa zúčastnila medzinárodná konkurencia. Chantal Smoleňáková, z klubu Alpine Skiing Racing Team High Tatras, sa zúčastnila prvého kola Pohára Litvy a súťažila v disciplíne super slalom, počas dvoch kôl vo vekovej kategórii U10 (lyžiari pod 10 rokov narodení v rokoch 2013 a 2014). Super slalom je disciplína, v ktorej sa používajú bránky z obrovského slalomu, no vzdialenosť medzi nimi je ako v klasickom slalome a jazdí sa technikou obrovského slalomu.

Chantal sa umiestnila na prvom mieste a aj napriek náročnému ľadovému terénu si udržala dobrú líniu a získala výrazné prvenstvo. Dve kolá zvládla s výborným časom pod jednu minútu a porazila lyžiarky z domáceho litovského klubu Sk Pantera, ktoré skončili na druhom a treťom mieste.

Chantal Smoleňáková na prvom mieste pretekov o Pohár Litvy.

Úspechom pre mladú lyžiarku je, že ak by sme sa pozreli na výsledky starších chlapcov a dievčat v kategórii U12 (mládež pod 12 rokov), tak by sa podľa jej celkového času umiestnila na treťom mieste.

Víťazka prvého kola Poháru Litvy – Chantal Smoleňáková.