Čo (ne)patrí do škôlkarského batoha?

„Leto je úžasné v tom, že sa dá prežiť v jednom tričku a šortkách,“ konštatuje Saskia Repčíková, zriaďovateľka súkromnej škôlky Hviezdičky a dodáva: „Napriek tomu, ak sa škôlka chystá na výlet alebo na opekačku do lesa, pribaľte deťom dlhé ľahké nohavice a tenkú bundu, ktoré ich ochránia nielen pred náhlym ochladením, hmyzom a kliešťami.“

Myslite na fakt, že sa váš drobec bude počas svojich aktivít potiť. V lete preto stavte na kvalitné materiály, najmä biobavlnu, ktorá je k detskej pokožke mimoriadne šetrná. Vďaka svojim vlastnostiam je ideálna do horúčav a odporúča sa aj pre alergikov či deti s vysoko citlivou pokožkou.

„Do batôžka pribaľte aj fľašu na vodu a naučte s ňou dieťa bezpečne manipulovať,“ radí Saskia Repčíková. Medzi praktických letných pomocníkov určite patria aj slnečné okuliare, klobúk alebo šiltovka a opaľovací krém.

A čo deťom určite do škôlky nedávajte? „Okrem cenností sú to hodinky, mobil a veľmi nepraktické sú aj baletkovské „tutu“ sukne a sandálky z remienkov. Na nohy dieťaťa nepatria šľapky, žabky ani našuchovačky,“ dodáva.

Ilustračné foto
Zdroj: Kaufland Kuniboo

Do tábora radšej bez hračiek

Skúsení tréneri často krútia hlavou, čo všetko si deti so sebou do tábora prinesú. Od žuvačiek a cukríkov po nevhodné oblečenie, v ktorom sa majú problém hýbať. „Rodičia by mali v prvom rade myslieť na to, že sme pre ich deti pripravili veľa aktivít. Tomu treba prispôsobiť ich výbavu a rešpektovať pokyny organizátora,“ vysvetľuje Mgr. Matej Lichtman z BigHugGym Petržalka.

Do tábora deťom pripravte náhradné oblečenie v dvoch verziách. Nič nepokazíte bavlnenými tričkami, krátkymi i dlhými nohavicami alebo teplákmi, náhradnou spodnou bielizňou a ponožkami, plavkami, uterákom, plaveckými okuliarmi a čiapkou, šľapkami k vode a tiež vhodnou športovou obuvou. „Hračky nechajte doma, aby malých športovcov zbytočne nevyrušovali“, dopĺňa tréner.

Veselé a kvalitné kúsky zo 100% biobavlny, vhodnú na všetky letné dobrodružstvá, nájdete pod značkou Kuniboo® aj vo vašom Kauflande. Deti potešia roztomilé motívy, vy oceníte rozumnú cenu a kvalitu v podobe špičkových materiálov. Nenechajte si leto pokaziť obavami z balenia – s nami to zvládnete ľavou zadnou!

Ilustračné foto
Zdroj: Kaufland Kuniboo