Veľká uhlopriečka, malá uhlopriečka, zakrivená alebo plochá obrazovka, desiatky technológií… K jednoduchému a rýchlemu výberu správneho typu televízora poslúži jediná otázka: Čo na svojom televízore sledujem alebo robím najčastejšie? Odpoveď vás následne sama dovedie ku konkrétnym modelom televízorov.

Filmový fanúšik

Filmový fanúšik chce ten najlepší obraz bez kompromisov, všetky parametre televízora tak predstavujú maximum. Napríklad s modelmi od Samsungu z radu QLED a Premium UHD je dokonalý zážitok poistený perfektným obrazom a 10-bitovým zobrazením farieb. Pri QLED televízoroch je navyše vďaka najnovšej technológii Quantum Dot dosiahnutý 100% objem farieb, tzn. vykreslenie všetkých farieb viditeľného spektra pri všetkých úrovniach jasu obrazovky. Do televízora si môžete jednoducho streamovať obsah z obľúbených internetových televízií, či už je to Netflix, Voyo alebo aplikácie Samsungu.

Športový fanúšik

Naproti tomu športový nadšenec bude klásť dôraz na čo najväčší panel pre pohodlné sledovanie zápasov s rýchlym zobrazením športových scén. Vysoké rozlíšenie televízorov UHD od Samsungu umožní dať si do klasickej obývačky, kde televízor sledujete zo vzdialenosti dvoch metrov, aj modely s uhlopriečkou 55 palcov (138 cm) (televízor série MU64xx) a väčší. S pokročilou farebnou technológiou Active Crystal Colour navyše Samsung prekonáva ostatné UHD televízory, farebná škála je navýšená o 20 % a výsledný obraz tak ožíva priamo pred očami.

Hráč počítačových hier

Televízor má omnoho širšie využitie, než je len sledovanie televízneho programu. Modely Samsung UHD sú preto ideálne napríklad aj pre hráčov počítačových hier. Výhodu predstavuje integrovaná funkcia Steam Link, ktorá bezdrôtovo prepojí televízor s domácim počítačom, vďaka čomu si môžete pohodlne prehrávať Steamové hry na veľkej obrazovke. Ak ste vyznávači herných konzol pripojených cez HDMI kábel, tak herný režim Game Mode sústredí maximálny výpočtový výkon procesora len na rýchlosť a prekreslenie hry.

Nadšenci pre krásny dizajn

V dnešnej dobe sú na televízory kladené nároky nielen čo sa týka funkčnosti, ale najmä na dizajn. Aby zapadli do každého interiéru alebo sa naopak stali jedinečným solitérom, je pri televízoroch Samsung z radu QLED a Premium UHD vyriešené zapojenie všetkých prídavných audiovizuálnych zariadení do One Connect Boxu. Ten je možné umiestniť mimo bezprostrednej blízkosti televízora, s ktorým je spojený jediným káblom, v prípade QLED dokonca neviditeľným. Ideálne je vyriešené aj uchytenie na stenu systémom No Gap Wall-Mount, kedy televízor dolieha tesne k stene bez zbytočných medzier. A štýlové stojany Tower a Studio pre QLED estetický dojem dotiahnu k dokonalosti.

Bežní či nenároční užívatelia

Ak ste sa nenašli ani v jednej skupine a chcete zo svojho televízora dostať maximum za prijateľné peniaze, vhodné pre vás budú modely kategórie MU6172 - certifikovaných UHD. Jemné rozlíšenie 4K panelu v spojení s precíznou reprodukciou farieb, kontrastu a s podporou pre budúce vysielanie DVB-T je zárukou, že vám televízor bude slúžiť dlhú dobu bez potreby výmeny za novší model. Za svoje peniaze získate taký televízor, ktorý ocení celá rodina vďaka jednoduchému ovládaniu inteligentným ovládačom, najširšej ponuke slovenských aplikácií (TV SME, Europa2, Voyo.sk, HBO GO), integrovanej IPTV (Lepší.TV, Sledovani.TV) a archívu televíznych staníc ako je iVysielanie (funkcia HbbTV).

Ďalšie rady ako si vybrať ten správny televízor nájdete vo Video sprievodcovi a na www.samsung.sk.