Najväčším lákadlom na zmenu zdravotnej poisťovne boli finančné benefity. Aj porovnanie zdravotných poisťovní ukáže, že najštedrejší príspevok na ošetrenie u zubára poskytuje svojím poistencom Dôvera zdravotná poisťovňa vo výške 150 eur, nasleduje VšZP s príspevkom 120 eur a nakoniec Union zdravotná poisťovňa s príspevkom 100 eur.

Aj keď štedrý príspevok na zubára znie lákavo, zvážiť by ste mali aj vymožiteľnosť príspevku. V Dôvere je potrebné rozložiť si príspevok 150 eur na 5 ošetrení, pričom za každé je možné uplatniť si maximálne 30 eur. Najkomplikovanejšie pravidlá má však VšZP. Pre získanie finančných benefitov je potrebné vytvoriť skupinu s minimálne 3 ďalšími osobami, s ktorými budete zdieľať spoločný bankový účet.

Okrem finančných benefitov boli rozhodujúcimi aj služby pre poistencov, v ktorých kvalite súkromné poisťovne výrazne predbehli štátnu zdravotnú poisťovňu. Poistenci súkromných zdravotných poisťovní získajú bezplatné vyšetrenia nad rámec zákona a na vyšetrenie u špecialistu čakajú kratšie.

Pokiaľ nie ste spokojný so svojou zdravotnou poisťovňou, urobte si porovnanie zdravotných poisťovní a pozrite sa, kde ako poistenec získate najlepšie benefity.