Aktívne využívanie kreditnej karty so sebou prináša niekoľko výhod.

Peniaze späť a odmeny za nákupy

Platením kreditnou kartou u partnerov získavate zľavy za nákupy alebo peniaze späť na účet. Nákupy vás tak vyjdú lacnejšie, ako keby ste ich platili debetnou kartou alebo v hotovosti.

Bezpečnejšie nákupy aj cestovanie

Zaplatili ste za letenky, avšak kvôli koronavírusu ste nemohli vycestovať? Mnoho cestovateľov stále beznádejne čaká na vrátenie peňazí za zakúpené letenky. Pri platbe kreditnou kartou vám vrátenie sumy pomôže vymáhať vydavateľ platobnej karty. To platí aj pre zaplatené ubytovania a iné služby, pri ktorých vám vznikol nárok na vrátenie peňazí.

Zľavy na ďalšie produkty banky

Banky odmeňujú klientov za využívanie ich produktov. Vďaka kreditnej karte môžete získať zľavu z úrokovej sadzby na hypotéke, prípadne vedenie účtu zadarmo.

Peniaze neustále po ruke

Poznáte to – potrebujete zaplatiť väčšiu sumu, avšak momentálne nemáte na účte dostatok financií. S kreditnou kartou máte peniaze vždy po ruke. Po určitej dobe môžete banku požiadať o navýšenie úverového stropu.

Možnosť odloženia splátok

Pokiaľ neuhradíte všetky finančné prostriedky využité z kreditnej karty, v niektorých bankách si môžete posunúť splácanie až na nasledujúci mesiac. S bankou sa môžete dohodnúť aj na výške mesačnej splátky.