1. Informujte sa o zľavách

Majitelia vozidiel väčšinou ani netušia, na aké zľavy majú nárok. Na pobočke poisťovne sa o zľavách musíte informovať sami. Online PZP kalkulačka vás na ne dopredu upozorní. Nárok na zľavu môžete mať v prípade, že máte dieťa do 15 rokov. Lacné PZP budú platiť aj držitelia ZŤP preukazu. PZP porovnávač ŠetriSova vám ukáže cenu poistenia auta aj so započítanou zľavou.

2. Šoférujte zodpovedne

Cenu vášho povinného zmluvného poistenia najviac ovplyvňuje bezškodový priebeh. Ak chcete platiť čo najnižšie poistenie auta, správajte sa na cestách zodpovedne. Poisťovne zaujíma počet nehôd, ktoré ste spôsobili za posledné 3 roky. V prípade poisťovne Axa je to až 8 rokov.

3. Nárokujte si klientsku zľavu

Prejdite si svoje súčasné zmluvy. Kde máte poistenú nehnuteľnosť? Kde ste uzatvorili cestovné poistenie? Poisťovne Wüstenrot, Union, Groupama a Axa poskytujú svojím stálym klientom zľavy na PZP poistení.

4. Urobte si PZP porovnanie

Najlepší prehľad o cenách PZP získate, keď si urobíte porovnanie PZP online. Stačí, keď zadáte vašu ŠPZ a základné údaje o vás, na základe ktorých PZP porovnávač vypočíta cenu poistenia vo všetkých poisťovniach. Rýchlo a jednoducho tak získate prehľad, ktoré poistenie auta je pre vás to najvýhodnejšie. Navyše, zmluvu môžete uzavrieť online a všetky dokumenty vám budú obratom doručené na e-mail, takže návšteva pobočky poisťovne nie je vôbec nutná.