Popraskané pery

Aj vy poznáte ten pocit, keď si v studenom počasí náhodou obliznete pery a vzápätí to oľutujete, pretože viete, že ich budete ďalší týždeň dávať „dokopy”? Veru áno, na jeseň je táto tenká vrstvička kože naozaj náchylná na poveternostné podmienky. Ako zabrániť ich šúpaniu a praskaniu?

Začnite namiesto balzamu na pery používať CBG Konopnú masť. Bude pôsobiť ako ochranná vrstva, cez ktorú sa vietor ani chlad nedostanú. V prípade, že ich už máte podráždené, pomôže vám ich zregenerovať doslova cez noc.

Zdroj: SITA

Kútik

So spomínanými popraskanými perami súvisia aj kútiky. Sú to malé ranky napadnuté premnoženými kvasinkami a baktériami, ktoré nepríjemne pália či svrbia alebo sa na nich dokonca vytvorí žltkastá chrastička. Nehovoriac o problémovom jedení, pití a bolestivom ochkaní pri každom srdečnom smiechu.

Keďže CBG má antibakteriálne účinky, tak vám skvele poslúži aj pri vysporiadaní sa s kútikmi. Pokojne si CBG masť na kútiky aplikujte aj preventívne, aby ste ich vzniku predchádzali.

Herpes

V jesennom období sa ľuďom taktiež zvyknú na perách objavovať herpesy. Tie sú spôsobené vírusom, ktorý je v tele dlhodobo prítomný a prejaví sa napríklad pri oslabenej imunite vo forme mokvavých pľuzgierikov.

Pociťujete prvé náznaky pálenia a jednoducho viete, že herpes čoskoro uzrie svetlo sveta? Siahnite po CBG Konopnej masti, ktorá má skvelé regeneračné účinky a pomôže vašej pokožke zbaviť sa tohto neželaného hosťa prírodnou cestou. Pokojne ho však použite v akomkoľvek štádiu, či už pri pľuzgierikoch, alebo chrastičke. Tak či onak, celý liečebný proces si vďaka konopnej masti zjednodušíte.

Ilustračné foto.
Zdroj: SITA

Podráždený nos z nádchy

Príde september a vám alebo vašim deťom sa spustia prvé soplíky. Čo to znamená? Neustále smrkanie do vreckovky, ktoré žiaden jemný noštek neocení.

Ak tiež patríte k tým, ktorým kvôli nádche nos zdobí podráždená pokožka, šupinky a chrastičky, určite si po každom vysmrkaní pretrite nos CBG Konopnou masťou. Nádherne vám zvlhčí pokožku a upokojí podráždenie. Veď kto by chcel chodiť s červeným nosom ako vianočný sob Rudolf?

Podľa čoho si CBG masť vybrať?

Tak, ako to v prípade kozmetiky býva, aj pri CBG mastiach je lepšie dať prednosť kvalitnejším produktom. Napríklad také CBG masti značky ZEEN by Roal obsahujú CBG z konope odrody Santhica, ktoré bolo pestované priamo na Slovensku, a to bez použitia pesticídov či herbicídov.

Dôležité je tiež pozerať na množstvo CBG obsiahnutého v masti. Čím viac CBG, tým lepšia účinnosť produktu. Od toho sa však odvíja aj ich cena. Zatiaľ čo CBG masti so zanedbateľným množstvom látky budú stáť pár eur, tak tie s vyšším obsahom tejto látky budú stáť niekoľko desiatok eur. Za kvalitu je však určite lepšie si priplatiť, a to najmä v prípade starostlivosti o pleť.

Ďalším rozhodujúcim faktorom pri výbere CBG Konopnej masti môže byť aj jej celkové zloženie. Vo väčšine prípadov natrafíte na konopné masti s vazelínovým základom, no existujú aj CBG masti obohatené o bambucké maslo, ktoré je známe svojimi hydratačnými a zvláčňujúcimi účinkami.

Ilustračné foto.
Zdroj: SITA

Ako CBG masť používať?

Je to naozaj veľmi jednoduché. Stačí si vybrané miesto na koži umyť, vysušiť a následne do neho vmasírovať alebo votrieť CBG Konopnú masť. Môžete to zopakovať aj niekoľkokrát denne, podľa toho, ako to potrebuje.

ZEEN by Roal má vo svojej ponuke dokonca také konopné masti, ktoré sa skvele rozotierajú a vstrebávajú, takže sa nemusíte báť žiadnych mastných fľakov alebo ulepeného pocitu.

Aj vy by ste sa túto jeseň radi vyhli nepríjemným kožným problémom? Tak nenechajte nič na náhodu a siahnite po CBG Konopných mastiach značky ZEEN by Roal. Nájdete ich exkluzívne v predajniach DM drogerie markt alebo priamo na stránkach ZEEN WORLD.