Vedci prišli s tvrdením, že pivo, ktoré bolo v 70. rokoch otrávené azbestom, mohlo spôsobiť nárast prípadov rakoviny pažeráka. Smrteľné vlákna sa v pivovaroch mali používať spolu s bavlnou na odfiltrovanie mikroorganizmov, ktoré poškodzujú kvalitu nápoja. Avšak azbest časom oslabol, keď bol starý a vysušený, uvoľňoval do vzduchu nebezpečné častice.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Niektoré krčmy dokonca do zvyšného piva pridávali azbest, aby sa odstránili nečistoty a nápoj bol na opätovné podávanie.

 

Vedci z univerzít v Liverpoole a Cambridge veria, že práve toto používanie nebezpečnej látky spôsobilo štvornásobný nárast prípadov rakoviny pažeráka. Podľa organizácie Cancer Research UK je každý deň 25 nových prípadov rakoviny pažeráka, ktorá je 14. najbežnejšiou rakovinou vo Veľkej Británii.

V posledných 50 rokoch bolo podľa štúdie u mužov celkovo 90% nádorov - v porovnaní s 10% u žien. Jonathan Rhodes z University of Liverpool uviedol pre denník The Sun, že „Azbest z piva spotrebovaného pred rokom 1980 sa javí ako pravdepodobný faktor zvýšeného výskytu rakoviny.“ Kritici však naznačujú, že jedovatú látku používali aj iné procesy výroby potravín. Andy Tighe z Britskej asociácie pre pivo a krčmy uviedol, že „Je ťažké spojiť vplyvy na zdravie z jedného potenciálneho zdroja.“