Viac premien "slovenskej Mata Hari" nájdete TU!

Alena Zsuzsová, ktorá aktuálne čelí obvineniam v súvislosti s vraždou slovenského novinára, nápadne svojím správaním pripomína hriešnu špiónku z čias prvej svetovej vojny Matu Hari. Zsuzsová podľa doposiaľ zverejnených nahrávok používala svoj ženský šarm a "krásu" na zvádzanie významných politikov. Na jej zmyselnú návnadu s nádejou na sex skočil napríklad aj šéf SNS Andrej Danko či bývalý predseda Smeru Andrej Glváč, ktorého šteklivá komunikácia so Zsuzsovou pobavila celé Slovensko.

Alena Zsuzsová je obľúbeným objektom satirickej stránky
Alena Zsuzsová je obľúbeným objektom satirickej stránky
Zdroj: facebook - Zomri

Na rozdiel od Maty Hari, ktorá na zvádzanie mužov používala zmyselný tanec a svoje nahé telo, zvádzala Zsuzsová politikov modernejšími technológiami. Na ich ulovenie používala kradnuté či extrémne vyretušované fotografie. Je tak otázne, či sa obvinená Slovenka inšpirovala skutočne prácou najzmyselnejšej špiónky v dejinách alebo svoju "prácu" odflákla.

Zmyselná Mata Hari vedela zvádzať

Mata Hari, vlastným menom Margaretha Geertruida Zelleová, sa do dejín zapísala počas prvej svetovej vojny. Do hľadáčika významných mužov z vojenského prostredia sa dostala vďaka svojej práci tanečnice na pódiách Paríža. Mužov okolo seba fascinovala silným erotickým nábojom, zmyselnými pohybmi a oblečením, ktoré viac odhaľovalo ako zahaľovalo. Počas svojich vystúpení používala len tenkú priehľadnú látku pripomínajúcu závoj, ktorú nakoniec aj tak zahodila a v zmyselnom tanci pokračovala v Evinom rúchu.

Rada šokovala nahotou, na ktorú nebola vtedajšia spoločnosť zvyknutá.
Rada šokovala nahotou, na ktorú nebola vtedajšia spoločnosť zvyknutá.
Zdroj: Getty Images

Krásna brunetka s uhrančivým pohľadom mala slabosť na mužov v uniforme (žeby kapitánov?), ktorých rada zvádzala a stávala sa ich milenkou. To jej otvorilo cestu do vyššej spoločnosti, kde neodolala ponuke a zaplietla sa so spravodajskými službami na oboch stranách. Prvá ponuka mala byť pre nemeckú spravodajskú službu, v ktorej mala údajne absolvovať aj kurz pre vydieračov a stala sa agentkou H-21. Neskôr mala prijať aj ponuku od Francúzov a stať sa tak dvojitou špiónkou, čo sa nakoniec stalo ortieľom jej smrti.

Napriek tomu, že najnovšie zistenia historikov vyvracajú informácie o jej špionážnej kariére, život jej to už nevráti. Dňa 15. októbra 1917 bola popravená vo vincenneskom lesíku pri Paríži za špionáž. Chýry o jej zmyselnosti a ženskej moci nad mužmi sa stali legendou a tradujú sa dodnes.

Pozrite si aj: