Situáciu monitorujeme prostredníctvom ONLINE článku, kde nájdete všetky nové informácie o prípade, ktorý otriasol nielen Českou republikou.

„Predstavte si uzavretý priestor, ľudí, ktorí tam prišli hľadať pomoc,“ opisuje scénu smrti známy český odborník, ktorého vyspovedal denník Blesk. „Všetci tam sedia, je tam však aj niekto iný, kto sa postaví a začne strieľať.  V pokojnom, dôveryhodnom nemocničnou prostredí, kde sa nič takého nedeje,“ hovorí Cimický.

Ďalšie FOTO z miesta hrôzostrašného činu nájdete v galérii článku >>>

Masaker vo fakultnej nemocnici v Ostrave
Masaker vo fakultnej nemocnici v Ostrave
Zdroj: LUKAS KABON / EPA / Profimedia

Ľudia preto boli podľa neho absolútne nepripravení a nemohli reagovať. „Boli popravení, nemali ani percento šance,“ krúti hlavou psychiater. „Bol to čistý masaker...“

Podľa Cimického nemali pacienti v čakárni Fakultnej nemocnice šancu sa ukryť či utiecť. „Nie je to tá situácia, keď niekto vtrhne do budovy a ľudia majú šancu reagovať. Utiecť, ukryť sa, hrať sa na mŕtveho, skočiť na páchateľa zo zálohy.“

Myslel si, že mu nikto nechce pomôcť?

Podľa Aleša Zygulu, ktorý útočníka Ctirada zamestnával, si 42-ročný muž vzal do hlavy, že je vážne chorý a nikto ho nechce liečiť. Je teda možné, že trpel tzv. hypochondrickou depresiou. „Takíto ľudia si myslia, že sú nevyliečiteľne nemocní a že choroba zničí nielen ich, ale nakazia aj svoju rodinu. Často tento jav končí samovraždou. Zrejme sa nepodarilo, aby (Ctirad) dostal na psychiatriu a liečil sa tam,“ mieni Cimický.

„Lekár mu zrejme spravil vyšetrenie, ale nič nenašiel, ďalší lekár tiež nie, a tak si to (Ctirad) spracoval tak, že mu títo ľudia nechcú povedať pravdu, ako na tom je, alebo že ho neberú vážne.“
Ján Cimický

Tváril sa ako sympaťák, tvrdia kolegovia

Ctirad v v utorok ráno okolo siedmej hodiny postrelil 9 osôb, 6 z toho zabil a traja sú vážnom stave. K hororovému činu došlo v čakárni na traumatológii na 3. poschodí Fakultnej nemocnice v Ostrave. Všetci mŕtvi boli pacientmi a vrah im mieril na hrdlo a hlavu. Ešte pred činom však vyhnal z čakárne, kde zabíjal, všetky deti. Keď prestal s paľbou po nevinných ľuďoch, dal sa na útek. Zatiaľ čo po ňom polícia pátrala, navštívil mamu, ktorej sa priznal k svojim činom.

Žena to nahlásila úradom a Ctirada dolapili pri Děhylově, 5 kilometrov od ostravskej nemocnice. Na mužov zákona nečakal, ešte pred ich príchodom obrátil zbraň proti sebe a vystrelil. Keď ho našli záchranári, ešte žil, no ani polhodinové oživovanie ho nezachránilo.

42-ročný Ctirad V. sa po poprave 6 nevinných osôb priznal k vraždám svojej mame. Než sa k nemu dostala polícia, strelil si do hlavy, so záchranármi však ešte komunikoval. Zraneniam však po polhodine podľahol.
42-ročný Ctirad V. sa po poprave 6 nevinných osôb priznal k vraždám svojej mame. Než sa k nemu dostala polícia, strelil si do hlavy, so záchranármi však ešte komunikoval. Zraneniam však po polhodine podľahol.
Zdroj: Facebook

Ctirad pochádzal z obce Jilešovce. Podľa kolegov bol sympatický, mal priateľku a športoval. So zbraňami mal skúsenosti, napísal Blesk, pretože občas chodieval s kamarátmi na strelnicu. Nikto však nevedel, že má nelegálne vlastnenú zbraň a 3 záznamy v trestnom registri.

Ku kolegom bol vraj milý a ženám v kancelárii nosieval kvety.  Sťažoval sa však na zdravotné problémy a mesiac bol PN. Či bol skutočne vážne chorý, kolegovia netušia. Viac informácií zrejme odhalí až vrahova pitva.

Prečítajte si aj: