Súrodenci Daniel Linsey (†19) a jeho sestra Amelia (†15), ktorí najskôr unikli smrti v jedálni hotela Shangri-La, zomreli o chvíľu neskôr, keď prišiel druhý výbuch. Ten nastal v momente, keď sa snažili aj s ostatnými turistami uniknúť z teroristického pekla. V snahe zachrániť si život sa snažili z hotela uniknúť, no práve vo vstupnej hale mal masaker pokračovať.

Otec dvoch dospievajúcich súrodencov Matthew Linsey (61) potvrdil, že pri druhom útoku zahynuli obe jeho deti. Krvavý masaker, ktorý sa na Srí Lanke odohral počas veľkonočných sviatkov, však podľa oficiálnej správy mohli očakávať. Srílanská vláda bola údajne už tri roky opakovane varovaná, že k útokom dôjde. Politické boje však zabránili riešiť situáciu.

Z hotela ostali po útokoch iba trosky.
Z hotela ostali po útokoch iba trosky.
Zdroj: youtube

Zdrvený otec Linsey sa v pondelok vrátil do rodinného domu v Londýne so svojou manželkou Angelinou za synmi vo veku 12 a 21 rokov, ktorí na dovolénke neboli. Pre denník Daily Mail prehovoril o strašnom zážitku a strate svojich detí. „Nemôžem opísať, aké to bolo zlé. Ľudia kričali. Bol som so svojimi deťmi. Nemohol som povedať, či sú v poriadku, bola tma. Bál som sa, že bude ďalší výbuch."

Napriek strachu a chaosu, ktorý na mieste vládol, sa zo všetkých síl snažil svoje deti zachrániť. "Išli sme tam, kde boli výťahy. Môj syn vyzeral horšie ako moja dcéra. Snažil som sa ho oživiť. Pani povedala, že vezme moju dcéru. Vzal som syna dole do sanitky, vzali sme ho do nemocnice. Kričal som: Prosím, pomôž môjmu synovi, prosím, pomôž, prosím, pomôž. Myslel som, že moja dcéra je na tom lepšie. Nemohol som ju nájsť, pretože som bol so svojím synom. Obaja zomreli."

Podľa slov otca, obe deti milovali cestovanie.
Podľa slov otca, obe deti milovali cestovanie.
Zdroj: youtube

Jeho 21-ročný syn prezradil denníku Daily Mail, že "mali v ten deň letieť domov po raňajkách, keď prvá bomba vybuchla. Môj otec povedal, že všetci boli zasiahnutý počas druhej explózie, keď sa snažili uniknúť. Môj brat aj sestra boli okamžite v bezvedomí a boli odvezení do nemocnice, ale nikdy sa nezobudili. Môj otec je šokovaný a nehovorí o tom veľa. Snaží sa byť silný pre môjho malého brata, ktorý má len 12 a moju mamu."

Prečítajte si aj: