Viac FOTO nájdete TU!

Príkladom toho je aj tretia obeť koronavírusu v Česku, ktorou bola 71-ročná žena. Tá trpela problémom so srdcom aj obštrukčnou chorobou pľúc. Po privolaní záchranky ju tak previezli na bežné oddelenie medzi pacientov s podobným zdravotným problémom. Na koronavírus ju tak otestovali až neskôr. Žena sa podľa všetkého nakazila od svojej vnučky, ktorá sa vrátila na návštevu z Talianska.

VIDEO: Desivá situácia v talianskom krematóriu

Bohužiaľ, počas dvoch dní strávených na bežnej nemocničnej izbe prišlo so ženou do kontaktu viacero lekárov, zdravotných sestier aj pacientov. Podľa českého denníka Blesk.cz sa mala údajne nákaza koronavírusom potvrdiť už u jedného z lekárov. "Problém u tejto pacientky bol, že bola hospitalizovaná pre chronickú obštrukčnú chorobu pľúc a nebolo jasné, že je potenciálne infekčná," potvrdil pre Blesk minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Potencionálne nakazený personál slúži ďalej

Napriek tomu, že už u jedného z lekárov sa mala nákaza potvrdiť, ostatní potencionálne nakazení podľa informácií Blesku slúžia v nemocnici ďalej. Na to, či u nich nie je potrebná karanténa, odpovedala hovorkyňa nemocnice. "Máme na to interné postupy. Záleží vždy na posúdení a rozhodnutí vedenia kliniky. Ak vyhodnotí, že by mal byť niekto v karanténe a sú k tomu presne dané dôvody, tak je v karanténe. Kto nemusí byť, tak nie je," uviedla k prípadu hovorkyňa VFN Marie Heřmánková.