Munira Abdulla sedela so synom na zadnom sedadle auta, keď sa k nim v roku 1991 nekontrolovateľnou rýchlosťou blížil autobus. Vedela, že zrážka je nevyhnutná a svoje dieťa pred hroznou udalosťou v rýchlosti objala, aby mu zachránila život. Sama však utrpela rozsiahle poranenia mozgu, ktoré ju poznačili natoľko, že upadla do kómy.

Mohammed bin Zayed, človek, ktorý sa o celú situáciu finančne postaral
Mohammed bin Zayed, človek, ktorý sa o celú situáciu finančne postaral
Zdroj: gettyimages

Po niekoľkých mesiacoch bola z domovskej krajiny prevezená do Londýna, kde podstúpila viacero vyšetrení. Bohužiaľ, lekári jej tam nedokázali pomôcť, a preto ju opäť previezli naspäť do Arabských emirátov. Jej syn Omar ani po rokoch nestrácal nádej. Veril, že sa jeho matka jedného dňa preberie. O svoj príbeh sa chlapec podeil so svetom, na základe čoho mu bola venovaná obrovská finančná podpora na rehabilitáciu matky v Nemecku. O celú vec sa postaral Mohammed bin Zayed, vysoko postavený arabský šejk. 

Munira Abdulla pripútaná na invalidný vozík po hrôzostrašnej nehode.
Munira Abdulla pripútaná na invalidný vozík po hrôzostrašnej nehode.
Zdroj: youtube

Fotky muža, ktorý operácie financoval, nájdete v galérii >>

V Nemecku Munira absolvovala niekoľko náročných operácii mozgu, ktoré jej však skutočne pomohli. 3 dni po poslednom zákroku chlapca zaskočil hlas svojej matky, ktorý nepočul 27 rokov. „Počul som svoje meno. Bola to ona! Povedala moje meno! Takmer som sa bláznil od radosti. Na tento moment som čakal roky," dodal. Podľa lekárov žena reagovala na hlas svojho syna, ktorý jej mozog dokázal spracovať. Z kómy sa nakoniec prebrala a jej stav sa každým dňom zlepšuje. Momentálne je v rukách fyzioterapeutov, ktorí sa starajú o jej ochabnuté končatiny a pomáhajú jej opäť vstať na vlastné nohy.

Mohlo by vás zaujímať: