Žiadne správy o obetiach či materiálnych škodách doposiaľ nie sú známe. S odvolaním sa na údaje americkej geologickej služby USGS, ktorá sleduje seizmickú aktivitu na celom svete, o tom informovala agentúra Reuters.

FOTO V Taliansku zomrelo už 247 ľudí, vrátane detí (†11, 1,5): Príbehy záchranárov tlačia slzy do očí

K otrasom došlo o 2.11 h miestneho času (1.11 h SELČ). Epicentrum zemetrasenia bolo približne 149 kilometrov severne od rumunskej metropoly Bukurešť a asi 66 kilometrov severozápadne od mesta Buzau.

Zemetrasenie s takouto silou by mohlo spôsobiť značné škody, otrasy však vychádzali z hĺbky vyše 91 kilometrov, čo pravdepodobne výrazne oslabilo ich účinok.

Zemetrasenia sú v Rumunsku pomerne zriedkavé.

Slovenka, ktorá je na niekoľkomesačnom pobyte v Moldavsku nám popísala, že aj tam bolo cítiť veľmi silné otrasy. "Zobudila som sa na to, že sa mi trasie celá posteľ, úplne som bola vyľakaná."

Vraví, že žiadne budovy nie sú poškodené, len ľudia sú vystrašení. "Od rána bolo cítiť ďalšie otrasy. Boli však slabšie ako predošlé, asi 3 stupne. Najviac sa však ľudia boja, tých nasledujúcich. Na ďalších 72 hodín predpovedajú ďalšie zemetrasenia." Otrasy sa od Rumunska šírili naprieč Moldavskom, Ukrajinou a aj v Maďarku mohli obyvatelia zemetrasenie cítiť.

Zdroj:  Facebook/Unimedia portal de ştiri