Pre dažde zatvorili v stredu školy a univerzity v Káhire a okolí, kde zároveň v mnohých firmách prišli do práce len najdôležitejší zamestnanci. V oblasti sa totiž podľa egyptskej meteorologickej služby očakávajú zrážky aj v nasledujúcich dňoch.
      

Chaos, ktorý silný dážď v utorok spôsobil v hlavnom meste, vyvolal aj kritiku, ktorú vláde adresovali občania spochybňujúci pripravenosť Káhiry na takéto situácie.
      

Agentúra AP uviedla, že 20-miliónová Káhira je zanedbávaná desiatky rokov, pričom biedna údržba sa týka tamojšej infraštruktúry, ale napríklad aj kanalizácie a odvodňovacieho systému, ktoré v niektorých štvrtiach utorňajší nápor zrážok nezvládli. Na sociálnych sieťach boli následne medzi Káhirčanmi populárne hashtagy ako napríklad "Egypt páchne", ku ktorým ľudia pridávali videozáznamy a fotografie z najzasiahnutejších štvrtí mesta.
      

Päť obetí vrátane dvoch detí prišlo o život v provincii Šarkíja, Gharbíja a Kafr aš-Šajch, informovalo ministerstvo vnútra. Ďalšie dve úmrtia vrátane jedného dieťaťa hlásili úrady z provincie Severný Sinaj. Dosiaľ poslednú z obetí hlásili z prístavného mesta Alexandria. Tam sa v dôsledku silného dažďa zrútila trojposchodová budova, pričom došlo k usmrteniu sedemročného chlapca.