Pätnásťročné dievča trpelo duševnou chorobou, kvôli ktorej sa o seba nevedelo samo postarať. Do Malajzie pricestovala so svojimi rodičmi, Francúzom Sebastianom a Írkou Meabh. Jedného dňa sa však prebudili a po ich chorej dcére zostala prázdna izba a otvorené okno. Rodičia bleskovo spustili po dievčati pátranie. Dokonca nebolo vylúčené ani cudzie zavinenie.

FOTKY Z PRÍPADU NÁJDETE V GALÉRII <<

Nora († 15) so svojou matkou.
Nora († 15) so svojou matkou.
Zdroj: twitter

Po štyroch neúspešných dňoch sa otec rozhodol ponúknuť nálezcom 10 tisíc libier. Do akcie sa teda zapojili stovky dobrovoľníkov. Stále nebolo nikomu jasné, či bola Nora unesená alebo odišla sama. O 9 dní pátranie skončilo. Dievča bolo nájdené nahé pri potoku iba necelý kilometer od hotela, v ktorom s rodičmi bývalo.

FOTKY Z PRÍPADU NÁJDETE V GALÉRII <<

Pátranie po nezvestnej Nore († 15) skončilo smutne.
Pátranie po nezvestnej Nore († 15) skončilo smutne.
Zdroj: twitter

"Chceme poďakovať všetkým, ktorí sa do pátrania zapojili. Ďakujeme vám za podporu. Nora bude v našich srdciach navždy, nekonečne ju milujeme. Krutosť toho, že nám bola odobraná, je neznesiteľná," znelo vo vyhlásení zarmútených rodičov.

Prípad má však naďalej veľa otáznikov. Stále nie je jasné, či z izby odišla sama alebo ju niekto uniesol a zabil. Vyšetrovateľom tiež nedáva zmysel, prečo na sebe nemala pyžamo a tiež ako je možné, že ju nikto nenašiel, keď ležala kilometer od hotela.