Podľa Daily Mailu traja zlodeji, ktorí si chceli z akvária v San Antoniu v Texase odniesť žraloka, mali všetko do detailov naplánované.

V sobotu popoludní zachytili kamery dvojicu mužov a jednu ženu, ako sa potmehúdsky ponevierajú v blízkosti odkrytého bazéna, v ktorom plávali aj žraloky. V jednej chvíli však vyberú  z bazéna žraloka, spoločne ho zabalia do mokrej deky, usadia do kočíka a odkráčajú spokojne na parkovisko.

Kamera zachytila muža, ktorý žraloka vyberal z bazénu.
Zdroj: Reprophoto / Youtube

Ešte predtým však mali ukradnúť zo skladu vedro s vodou, ktoré do kočíka umiestnili a do ktorého žraloka aj s dekou vložili. Zamestnanec, ktorý sledoval situáciu na kamerách, okamžite upozornil svojich nadriadených a rozbehol sa trojicu zlodejov zastaviť na parkovisko. Keď však chcel, aby žraloka vrátili, začali sa vyhovárať. V kočíku mali vraj choré dieťa a nie žraloka a preto musia ísť rýchlo domov.

Žralok, na ktorého sa zlodeji ulakomili.
Zdroj: Reprophoto / Youtube

Polícia vozidlo, ale aj jedného páchateľa chytila. Zamestnanci akvária povedali polícii, že žralok toto ich vyčíňanie prežiť určite nemohol, no muž, ktorého polícia chytila a obvinila, tvrdí pravý opak. Žralok je že vraj nažive a v poriadku. Polícia prípad stále vyšetruje a snaží sa žraloka vypátrať.

Pozrite si VIDEO z krádeže:

Prečítaje si tiež: