VIDEO: Zábery z čínskej nemocnice, kde liečia koronavírus

Nevládzu stáť na vlastných nohách. Smutné zábery z čínskej nemocnice trhajú srdce. Zdravotnícky personál, ktorý pracuje nepretržite 24 hodín, už od únavy odpadáva. Sestričky a lekári spia všade, kde sa dá. Za svojimi rodinami domov ísť nemôžu, pretože hrozí nákaza. Zamestnanci nemocníc pracujú bez prestávky prakticky od decembra, niet preto divu, že každú voľnú minútku využijú aspoň na bleskový spánok.

VIAC FOTO zmorených zdravotníkov a drsné zábery z ulíc Číny nájdete v galérii <<

Zdravotnícky personál je na konci svojich síl.
Zdravotnícky personál je na konci svojich síl.
Zdroj: youtube

Zábery z nemocnice raketovo obleteli celý svet. Personál spiaci na chodbe, na schodoch, na podlahe či na stoličkách vyvoľal u mnohých ľútosť. Ľudia začali pod fotky písať komentáre, v ktorých lekárov a celý personál nazývali "hrdinovia" a "bojovníci v bielom".

V súčasnosti je koronavírus rozšírený v 28 krajinách sveta, pričom má na svedomí cca 565 obetí, medzi ktorými sú aj pracovníci nemocníc. Infikovaných je viac ako 28-tisíc ľudí.

Smrtiaci koronavírus dorazil už aj do Talianska: Viac ako 30 ľudí je v karanténe!

"Bojovali za nás, sú to hrdinovia. Hrdinovia v bielom," píšu ľudia na internete, ktorí súcitia s na smrť vyčerpaným zdravotníckym personálom. A najhoršie na tom je, že koniec tejto obrovskej drámy, s ktorou Čína bojuje, je v nedohľadne. Dianie sledujeme prostredníctvom ONLINE článku, kde sa dozviete viac informácií.

Prečítajte si aj: