Dvojčlenná posádka malého dvojmotorového lietadla Cessna 310 sa vybrala na ďalší zo svojich obľúbených výletov v oblakoch. Nič nenasvedčovalo tomu, že sa let čoskoro zmení na drámu, v ktorej pôjde o sekundy.

Náhle sa im však pokazila pravá časť motora. Pilot vyhlásil stav núdze a chcel sa vrátiť na najbližšie letisko. To sa mu nepodarilo. Stroj sa totiž rútil na zem. Nakoniec spadol do stredu diaľnice a takmer zázrakom nezasiahol žiadne okoloidúce auto.

Celú situáciu pred príchodom záchranárov sa podarilo zaznamenať Mirzovi Baigovi, ktorý spolu s ostatnými dobrovoľníkmi poskytol páru prvú pomoc.

Na videu je vidieť, ako muži vyťahujú z trosiek malého lietadla dvoch zakrvavených ľudí. Keďže sa boja, aby torzo stroja nevybuchlo, snažia sa ich odtiahnuť čo najďalej. Obaja s nimi komunikujú, sú však otrasení.

Okoloidúci si zachovali duchaprítomnosť a dohliadli na to, aby sa stav posádky lietadla do príchodu záchranárov nezhoršil.

Jeden z nich si dokonca vyzliekol tričko a pritlačil nimi rany ženy, ktoré nekontrolovateľne krvácali. Ostatní zatiaľ skontrolovali, či sa v horiacom vraku nenachádzajú ďalšie ranené osoby.

Príčiny nehody sa naďalej vyšetrujú. Poprieť sa však nedá fakt, že posádka môže za svoj život ďakovať najmä odvážnym vodičom a cestujúcim okoloidúcich vozidiel, ktorí pri ich záchrane riskovali vlastné životy.

Čítajte viac

Československí beštiálni vrahovia odsúdení na smrť: Jeden vybral matke z tela živý plod, iný pojedal genitálie

Smrť Roba ich rozdelila: Smutná pravda o vzťahu Remiášovej matky a Oskara Fegyveresa

Mafiáni sa priznali. Piťovci prehovorili o vražde bosa Takáča, študenta Tupého aj Ernesta Valka

Dôvody samovraždy českého futbalistu? Tajomstvá za milióny eur

Chcel ísť do politiky, no nestihol. Prípad vraždy mafiánskeho bossa Sýkoru sa dostal na súd