Na záberoch z videa je jasne vidieť, ako policajt najprv s jedným protestantom zápasí. No keď sa k nemu začal blížiť další, spanikáril, a vystreli mu do oblasti hrude. Postrelený mladík († 21) padol k zemi, kde ešte niekoľko sekúnd žil. Po chvíľke však prestal javiť známky života.

Video nie je vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov!

Na videu je dokonca vidieť, ako si k nemu kľakne jeden z príslušníkov polície, no žiadnym spôsobom sa mu nesnažil pomôcť, chcel ho iba viac znehybniť. Nemenovaný policajný zdroj tiež potvrdil, že boli v Sai Wan Ho použité ostré náboje na viacerých demonštrantov. Niekoľko z nich skončilo v nemocnici.

Polícia sa oháňa tým, že boli všetci viackrát upozornení, aby neútočili. Keď však odmietali spolupracovať a ohrozovali ochranku, bola nútená vystreliť. Prečo však nestrieľali do nôh ale hneď do hrude, je veľmi otázne.

Viac fotiek z protestu nájdete v galérii <<

Krvavé protesty v Hongkongu
Krvavé protesty v Hongkongu
Zdroj: getty/facebook

Protesty v Hongkongu vypukli ešte 9. júna. Ľudia pôvodne žiadali, aby vláda stiahla sporný návrh zákona, ktorý by umožnil osoby podozrivé zo spáchania trestného činu vydávať do pevninskej Číny. Teraz sa protesty týkajú najmä zasahovania Číny do osobitného štatútu Hongkongu, ktorý sa riadi heslom "jedna krajina, dva systémy".

Mohlo by vás zaujímať: