Viac FOTO mladého hrdinu a únosu nájdete TU!

Pokus pedofila sa odohral 23. novembra v ruskom Irkutsku, keď sa neznámy muž pokúsil uniesť deväťročné dievča a odviezť ho autom preč. Trestný čin si všimol len 16-ročný Vjačeslav Dorošenko, ktorý ani na sekundu nezaváhal. "Išiel som okolo, a to dievča som míňal, po chvíli som začul jej výkrik a volanie o pomoc. Rýchlo som sa rozhliadol a videl som dospelého jediného muža v okolí, bežal som za ním a hlásil únos," uviedol v rozhovore pre médiá.

Spolu s okoloidúcim, 28-ročným Glebom Sizykhom, sa mu podarilo dievča zachrániť. Rozbehli sa k autu, do ktorého neznámy muž nasilu odvliekol 9-ročné dievča. Únosca síce z miesta utiekol, ale čoskoro bol zadržaný políciou. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o recidivistu, ktorý už bol dvakrát odsúdený za trestné činy sexuálnej povahy spojené s pedofíliou.

Za svoj hrdinský čin dostali obaja muži ocenenie od policajného zboru a ruského ministerstva. Mladého hrdinu dokonca polícia pozvala, aby sa po štúdiu neváhal pridať do ich policajného zboru. Obrovskú vďaku obom mužom vyjadril aj otec dievčaťa, ktorému zachránili život. So slzami v očiach objal 16-ročného študenta a z celého srdca mu ďakoval.

Za svoj hrdinský čin dostali obaja muži ocenenie od policajného zboru a ruského ministerstva.
Za svoj hrdinský čin dostali obaja muži ocenenie od policajného zboru a ruského ministerstva.
Zdroj: youtube

V Irkutsku ocenili 16-ročného študenta za to, že pedofilovi zabránil uniesť 9-ročné dievča. Vjačeslav Dorošenko počul výkriky dieťaťa, ktoré zločinec vtiahol do auta a zavolal okoloidúceho, aby mu pomohol. Spoločne dobehli útočníka a dievča zachránili.

Pri slávnostnom odovzdávaní cien Vjačeslavovi Dorošenkovi sa ukázalo, že školák sa hrdinského skutku nedopustil prvýkrát. V Irkutsku chlapec študuje len krátko, predtým žil v regióne Amur. Keď mal iba osem rokov, zachránil topiace sa dievča.

Mohlo by  vás zaujímať: