Štvormotorové dopravné lietadlo amerického námorníctva typu KC-130 Hercules, ktoré vzlietlo z mesta Memphis v americkom štáte Tennessee nedokončilo svoj let. Informovala o tom v noci nadnes televízia WMC. Lietadlo sa s posádkou zrútilo okolo 16. hodine miestneho času priamo na sójové pole približne 135 kilometrov severne od mesta Jackson, metropoly štátu Mississippi.

Do 21.30 miestneho času bolo nájdených celkovo 12 mŕtvych tiel, ktorých počet stúpol až na 16. Tamojšie úrady však predpokladajú, že nešťastie nemal šancu nikto prežiť. Lietadlo podľa všetkého explodovalo priamo vo vzduchu, keďže jeho trosky sa našli roztrúsené v okruhu ôsmich kilometrov.

Predstaviteľ miestnej polície povedal, že na palube stroja sa nachádzala munícia, čo záchranárom sťažuje prácu a musia sa od miesta trosiek držať v určitej vzdialenosti. Za všetko môže práve nebezpečná munícia, ktorá môže ohroziť životy záchranárov.

Príčina havárie

Čo spôsobilo nešťastnú haváriu a identita osôb na palube zatiaľ nie je známa, no ide o najhoršiu leteckú katastrofu v USA od 12. februára 2009, keď lietadlo spoločnosti Colland Air havarovalo počas pristátia neďaleko mesta Buffalo v štáte New York. Táto havária si vyžiadala 50. obetí

Čítajte viac