Posledné, čo by chcel človek na pohrebe zažiť, je strašidelný moment. Presne taký sa údajne odohral začiatkom mája v Indonézii, keď sa rodina lúčila s nebožtíkom. Na videu je zachytená biela rakva s priehľadnou časťou. Keď ju spustili do zeme a kňaz prehovoril, v rakve sa pohla ruka smerom k sklenenej výplni, akoby sa chcel nebožtík dostať von.

Strašidelný moment zaznamenala kamera.
Strašidelný moment zaznamenala kamera.
Zdroj: youtube

Nikto si toho v tom čase nevšimol, ale videozáznam o tejto udalosti vydesil miestnych obyvateľov, ktorí sa obávajú, že sa po pohrebe snaží nebožtík vykopať si cestu von. Aby bol incident ešte strašidelnejší, pohyb v rakve sa odohral v presnom čase, keď kňaz citoval z Biblie a povedal: „Boh povedal v Jánovej knihe: Ja som zmŕtvychvstanie a život, kto verí vo mňa, bude žiť, hoci on je mŕtvy.''

Vedecké vysvetlenie tohto dočasného zmŕtvychvstania je však upokojujúcejšie: je to stav, do ktorého sa telo dostane, keď zomrieme, čo spôsobuje stuhnutie svalov až do 72 hodín po smrti. Pri ich uvoľnení tak môže dôjsť k pohybu, čo môže pôsobiť tak, že človek stále žije.

Žena zomrela počas vlastného pohrebu

Ešte horší zážitok má za sebou manžel zosnulej  ženy, ktorá podľa lekárov zomrela na infarkt. Počas pohrebu však doslova vstala z mŕtvych.

V roku 2011 sa Fagili Mukhametzyanov z Kazane v Rusku rozhodol pre pohreb s otvorenou rakvou, v ktorej bola jeho manželka, ktorá údajne „zomrela“ na infarkt. Keď sa rozlúčil s láskou svojho života, náhle sa zobudila a kričala, keď si uvedomila, kde je. 49-ročná žena bola prevezená do nemocnice, jej vzkriesenie však bolo krátke.

49-ročná žena zomrela po tom, ako sa prebrala počas vlastného pohrebu.
49-ročná žena zomrela po tom, ako sa prebrala počas vlastného pohrebu.
Zdroj: youtube

„Oči sa jej začervenali a my sme ju okamžite previezli späť do nemocnice, ale predtým, ako znova zomrela, žila iba 12 minút v intenzívnej starostlivosti, tentoraz navždy,“ povedal jej 51-ročný manžel. Fagili povedal, že bol nahnevaný na lekárov, že nesprávne prvýkrát vyhlásil jeho manželku za mŕtvu. Čo je pochopiteľné, podľa niektorých správ je jej hrozná „druhá smrť“ spôsobená srdcovým infarktom, o ktorom sa predpokladá, že ju vyvolala číra hrôza  z takmer pochovania zaživa.