Záchranári v Maďarsku identifikovali v stredu jedinú detskú obeť tragickej nehody lode na Dunaji v Budapešti. Podľa agentúry MTI je 24. obeťou kórejské dievčatko. Dieťa bolo medzi štyrmi telami, ktoré záchranári našli v utorok po vyzdvihnutí vraku havarovanej vyhliadkovej lode Hableány zo dna Dunaja.

 

Záchranári pátrajú ešte po štyroch nezvestných. K zrážke vyhliadkovej a výletnej lode došlo pod Margitiným mostom v Budapešti v stredu 29. mája krátko po 21.00 h. Vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou sa následne v priebehu zhruba siedmich sekúnd potopila. Bezprostredne po zrážke sa z vôd Dunaja podarilo zachrániť sedem ľudí.

žeriav vyťahuje spod hladiny potopenú loď
žeriav vyťahuje spod hladiny potopenú loď
Zdroj: tasr

Veľké nešťastie

Maďarská vyhliadková loď, ktorá sa s dvojčlennou posádkou a 33 juhokórejskými turistami zrazila v stredu večer na budapeštianskom úseku Dunaja s veľkou výletnou loďou, sa po zrážke prevrátila na bok a v priebehu siedmich sekúnd sa potopila, informovalo vo štvrtok Celoštátne veliteľstvo polície (ORFK). K zrážke došlo o 21.05 h, prvý telefonát evidovala polícia o desať minút neskôr. Polícia tiež informovala, že výletná loď Viking Sigyn, s ktorou sa vyhliadková loď mala zraziť, patrí švajčiarskej spoločnosti.

Záchranári vyzdvihli z potopenej lode štyri telá obetí havárie

Potápači vyzdvihli v utorok z vody štyri vrecia s telami obetí havárie výletnej lode Hableány, ktorá sa potopila v Budapešti 29. mája po zrážke s iným plavidlom. Informovala o tom agentúra AP. Vrak vyhliadkovej lode začali v pondelok nadránom záchranári pomocou lodného žeriavu vyzdvihovať z dna Dunaja.