Svedkom otrasnej tragédie, ktorá sa odohrala v piatok okolo tretej popoludní, bola manželka nešťastníka. Podľa svedkov sa vybral so šnorchlom objavovať podmorský svet príliš ďaleko, odkiaľ sa dostal do otvoreného mora. Tam sa už stal pre predátora ľahkou korisťou. Bezvládne telo muža roztrhané na kusy našli údajne až na pobreží niekoľko stoviek metrov ďalej.

Muž sa vybral potápať, naspäť k svojej rodine sa už nevrátil.
Zdroj: facebook

Hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Michaela Lagronová pre portál idnes.cz uviedla, že útok žraloka na ľudí nie je v Egypte ojedinelý, morské predátory sa nevyhýbajú ani rezortom! „Sú tam pásma, kde sa smie iba potápať s vybavením, v žiadnom prípade nie šnorchlovať, pretože to údajne žraloky priťahuje,“ varovala.

Podľa Češky Barbory, ktorá v Egypte žije už niekoľko rokov, však často predátorov provokujú samotní turisti. Jej slová potvrdil aj miestny taxikár. ,,Ľudia chcú vidieť delfíny a žraloky, a tak neváhajú vojsť až do ich teritória,'' prezradil muž. Barbora je zasa názoru, že ľudia často zbytočne riskujú. ,,Nechoďte sa potápať tam, kde to nie je povolené a už vôbec nie sami,'' poradila svojím fanúšikom na sociálnej sieti.

V Červenom mori žije až 44 druhov žralokov.
Zdroj: profimedia


Zmrzačené telo turistu previezli do nemocnice na pitvu. Práve tá by mohla určiť príčinu predátorovho útoku. Jednou z možných verzií je fakt, že v blízkosti prístavu plávala loď s dobytkom, pričom uhynuté kusy hádzali do mora – tie mohli žraloky prilákať až k hotelovému mólu. Útes, kde našli úkryt desiatky žralokov, sa totiž nachádza len pár kilometrov od letoviska.

Vdova po turistovi aj s ich dvoma deťmi odcestovali hneď na druhý deň po tragédii domov. Prípad vyšetruje egyptská polícia. Loď, ktorá prevážala dobytok, zadržali.

Anketa
Išli by ste na dovolenku do destinácie, kde sa nachádzajú žraloky?

Prečítajte si aj: