Troch ľudí zatkli pre údajné hádzanie zápalných bômb na synagógu vo švédskom meste Göteborg. Sobotňajší útok, pri ktorom nebol nikto zranený, sa vyšetruje ako pokus o podpaľačstvo, uviedol hovorca polície v Göteborgu Peter Nordengard. Úrady posilnili bezpečnostné opatrenia v okolí tejto synagógy, ako aj židovského centra v hlavnom meste Štokholme. Útok odsúdili poprední švédski politici vrátane premiéra Stefana Löfvena.

Panika na vianočných trhoch: Muž vošiel autom priamo do davu ľudí!

Predseda miestnej židovskej obce Allan Stutzinsky uviedol, že incident sa odohral v neskorých večerných hodinách, keď sa v areáli synagógy konala oslava za účasti približne 20 mladých ľudí. Zranenia neutrpel nikto z prítomných hostí, ktorí sa podľa jedného z rodičov ukryli v suteréne. V čase útoku videli v oblasti približne desať mladých ľudí. Stutzinsky uviedol, že prechádzal popri synagóge v aute, a videl, ako ponad bránu letia do dvora horiace predmety. Vďaka mrholeniu sa však plamene nerozšírili.

Nečakaný sľub KĽDR: To čo sľúbili vás zaručene prekvapí!

V Štokholme sa takisto v sobotu konala demonštrácia proti rozhodnutiu amerického prezidenta Donalda Trumpa uznať Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela, pričom účastníci spálili izraelskú vlajku. V meste Malmö zase v piatok približne 200 demonštrantov pokrikovalo antisemitské slogany, uviedol podľa DPA švédsky verejnoprávny rozhlas.