Proruskí separatisti v Donecku strieľali do štyroch obyvateľov, ktorí mierili do volebnej miestnosti. „Pri vchode do budovy stal muž, ktorého sme sa opýtali, či môžeme vstúpiť a odvoliť. So slovami - „teraz sa rozhodneme“ muž vošiel do budovy školy. Chvíľu na to sa spustila guľometná paľba. Smrti sme unikli len o vlások, pretože sme sa schovali v autách,“ cituje ustráchaných obyvateľov ukrajinské noviny Korešpondent. Títo ľudia vraj nevedeli, že v meste nie je otvorené žiadna volebná miestnosť.

V Donecku a ďalších mestách Doneckej oblasti, konkrétne Makeyevka, Gorlovka, Torez, Enakievo, Šachtjorsk voľby sa nekonali, pretože sa nachádzajú pod kontrolou povstalcov.

Ukrajinské voľby: V Donecku sa strieľalo, pri Kyjeve bola havária
Zdroj: www.aif.ua

Toto auto ostrieľali počas nedeľňajších volieb proruskí separatisti v Donecku.

Autor: aif.ua

Separatisti sľubujú mohutný útok

Ukrajinský vojenský analytik Dmytro Tymčuk dnes na svojej facebookovej stránke informoval, že za posledných 24 hodín proruskí separatisti ostreľovali pozície ukrajinskej armády viac ako 20-krát, pričom trikrát sa v rôznych lokalitách pokúsili aj o útoky, ktoré sa vládnym ozbrojencom podarilo odvrátiť.

Tymčuk okrem toho informoval, že na území samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) sa už tretí deň koná cvičenie separatistických jednotiek, ktorých príslušníkom ich velitelia tvrdia, že po nedeľňajších predčasných voľbách do ukrajinského parlamentu bude nasledovať mohutný útok vládnych síl. Tymčuk dodal, že na strane protivníka možno pozorovať veľké presuny obrnenej a delostreleckej techniky.

Smrteľná havária

Tragickou smrťou sa skončila aj bežná povolebná rutina. Vodič Renaultu Trafic, ktorý prevážal vyplnené hlasovacie lístky stratil kontrolu nad svojim autom, vyšiel do protismeru, v dôsledku čoho sa zrazil z ďalšími dvomi autami. Napísal o tom portál LigaBusinessInform.

Stalo sa to na 110 kilometre na ceste Kyjev-Charkov. Na mieste nehody zomreli traja ľudia – vodič auta, predseda a člen okrskovej komisie z dediny Višenky v Kyjevskej oblasti. Posádka Renaultu spolu s hlasovacími lístkami smerovala do iného okrsku v meste Jagotin. Policajt, ktorý sprevádzal auto spolu s podpredsedom komisie a jej ďalším členom utrpeli ťažké zranenia. S hlasovacími lístkami sa vraj nič nestalo.