"K 22. marcu všetky jednotky okupačnej armády, ktoré boli nasadené v meste Nova Kachovka v Chersonskej oblasti, z mesta odišli," cituje agentúra Reuters z vyhlásenia ukrajinského generálneho štábu.

Ten ďalej uvádza, že ruskí vojaci pri odchode okradli miestnych obyvateľov o spotrebiče, oblečenie, cennosti či mobilné telefóny.

Rusi popierajú odchod z Novej Kachovky

Ruské okupačné orgány v juhoukrajinskej Chersonskej oblasti vo štvrtok popreli tvrdenia ukrajinského generálneho štábu, že ruská armáda sa stiahla z mesta Nova Kachovka, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

"Oficiálne vyhlasujem, že všetky ruské jednotky v Novej Kachovke a rovnako aj na ďalších miestach dislokácie na ľavom brehu Dnepra ostávajú na svojich miestach," napísal na sociálnej sieti Telegram Moskvou dosadený gubernátor Chersonskej oblasti Vladimir Saľdo.

Ukrajinský generálny štáb odvolal správu o odchode Rusov

Generálny štáb ukrajinskej armády vo štvrtok večer stornoval informáciu, že ruské jednotky opustili mesto Nova Kachovka v Chersonskej oblasti na ľavom brehu rieky Dneper. Informuje o tom TASR, čerpajúc zo správy britského denníka The Guardian.

Ukrajinský generálny štáb uviedol, že predchádzajúce oznámenie bolo "výsledkom nesprávneho použitia dostupných údajov". Presnejšie vysvetlenie nepodal.

"K 22. marcu všetky jednotky okupačnej armády, ktoré boli nasadené v meste Nova Kachovka v Chersonskej oblasti, z mesta odišli," vyhlásil predtým ukrajinský generálny štáb. Dodal, že ruskí vojaci pri odchode okradli miestnych obyvateľov o spotrebiče, oblečenie, cennosti či mobilné telefóny. Ruské okupačné orgány informácie o stiahnutí sa ruských jednotiek z Novej Kachovky krátko nato popreli.