Informovala o tom v sobotu stanica ORF. Trump varoval, že zvolenie Bidena za prezidenta USA by prinieslo "komunizmus"a "príliv kriminálnych migrantov". Trump Bidenovu rodinu navyše pred svojimi podporovateľmi označil za "kriminálny podnik".

Mainstreamové médiá v tejto súvislosti obvinil, že neinformujú o údajných korupčných praktikách Bidena a jeho syna Huntera. Menej než tri týždne pred prezidentskými voľbami v USA, ktoré sa uskutočnia 3. novembra, sa Trump nachádza v prieskumoch verejnej mienky výrazne za Bidenom - v celoštátnom priemere stráca za Bidenom až desať percentuálnych bodov.

Za kandidátom Demokratickej strany Bidenom zaostáva republikán Trump výrazne i v kľúčových štátoch, akými sú napríklad Pennsylvánia či Wisconsin.

Na ďalšom predvolebnom zhromaždení v meste Macon v štáte Georgia sa Trump vyjadril i k možnej volebnej porážke. "Viete si predstaviť, že prehrám? Čo budem robiť?," uvažoval Trump pred voličmi a dodal: "Nebudem sa cítiť veľmi dobre. Možno budem musieť opustiť krajinu. Neviem."

Článok pokračuje na ďalšej strane.