Takýto názor je v protiklade k stanovisku vlády prezidenta Baracka Obamu, ktorá uvalila na Rusko ekonomické sankcie za obsadenie ukrajinského územia spred vyše dvoch rokov. Uznanie Krymu ako súčasti Ruska nepodporuje ani OSN a niektorí z popredných predstaviteľov americkej Republikánskej strany dôrazne kritizovali podľa vlastných slov ruskú agresiu voči Krymu.
      Trump v rozhovore odvysielanom v nedeľu v televízii ABC tvrdil, že obyvatelia Krymu by podľa všetkého radšej zostali súčasťou Ruska. Spojené štáty však neuznali zákonnosť ruských referend na Kryme a nepovažujú ich za regulárne.
      Trump tiež povedal, že nebol zapojený do zmiernenia programu Republikánskej strany v otázke pomoci Ukrajine. Hoci táto "platforma" nie je proruská, stúpencom Trumpa sa podarilo zabrániť, aby do nej pridali zmienku o vyzbrojení Ukrajiny, píše AP.
      V reakcii na ďalšie otázky o americko-ruských vzťahoch Trump odmietol tvrdenia, že by bol v nejakom spojení s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Zopakoval, že sa s ním nikdy nestretol ani s ním nehovoril telefonicky. Na otázku, prečo v minulosti niekoľkokrát povedal, že má vzťah s Putinom, Trump odpovedal, že nevie, čo to znamená "mať vzťah".
      "Za tie roky o mne povedal pekné veci," uviedol Trump o Putinovi. "Pamätám si, že pred rokmi... mnohými rokmi povedal o mne niečo veľmi pekné. Ja som povedal niečo dobré o ňom, keď bol v éteri (moderátor) Larry King. Bolo to dávno."
      Trump dodal, že by bolo "skvelé", keby USA vychádzali s Ruskom a keby Rusko pomáhalo v boji proti IS. "Budeme mať lepší vzťah s Ruskom. A mať lepší vzťah s Ruskom je dobré, nie zlé," zdôraznil.

Ivanka Trumpová bodovala: Učarovala delegátom aj voličom, zrodila sa nová politická hviezda?

Tentokrát to Trump naozaj prehnal! Verejne zosmiešnil matku zabitého vojaka