Pohotovostné zložky podľa oznámenia naďalej intenzívne pracujú na mieste tragédie, kde strávili aj celú noc - v nádeji, že v troskách nájdu ďalšie živé osoby. Medzi obeťami sú aj najmenej tri deti vo veku 8, 12 a 13 rokov.

Ďalších 16 ľudí utrpelo zranenie, keď sa v utorok zrútila 100-metrová časť Morandiho mosta, ktorá mala už úctyhodných 51 rokov. Agentúre poskytli informáciu zdroje z prostredia hasičského zboru. Pohotovostné a záchranné zložky vytiahli aj ľudí, ktorí tragédiu prežili.

Z výšky 45 metrov spadlo až 30 - 35 áut plus nákladné vozidlá, ktoré sa nachádzali na nadjazde „Brooklynského“ mosta, ako ho Janovčania prezývajú, práve vtedy, keď sa jeho časť zrútila do rieky, na železničné koľaje a veľkosklady.

V Janove sa zrútil Morandiho viadukt z roku 1968.
Zdroj: ČTK

Katastrofa zamerala pozornosť Janovčanov na starnúcu taliansku infraštruktúru, najmä na mosty a viadukty z 50. a 60. rokov 20.storočia. Stále nie je známe, čo zapríčinilo zrútenie mosta. Prokuratúra uviedla, že začala vyšetrovanie, len neuviedla, proti komu. 

Minister dopravy Danilo Toninelli v stredu pripísal zodpovednosť za pád mosta súkromnej spoločnosti, ktorá prevádzkuje veľkú časť diaľničnej siete v Taliansku a ktorej manažment by podľa neho mal odstúpiť.

"V prvom rade by mal rezignovať manažment Autostrade per l'Italia," napísal Toninelli na Facebooku s tým, že tejto firme by mali odobrať licenciu na prevádzku diaľnic, pričom bude čeliť pokutám do možnej výšky 150 miliónov eur.

Svedkovia hlásili, že počuli v lejaku poriadny rachot, keď padal most v čase špičky, keďže Taliani smerovali na pláže a hory. V stredu je tam totiž veľký sviatok. Jedna neidentifikovaná žena, ktorá stála v okolí mosta, opísala pre taliansku televíziu RAI, že most sa zosypal akoby bol z múky.

Srdcervúce zábery spadnutého dialničného mosta si môžete pozrieť TU!