Ide o vôbec prvý prípad v Česku, kedy zomrel zdravotník nakazený koronavírusom. Bližšie informácie určí až pitva, sestrička však mala zdravotné komplikácie už predtým.

Ďalšie FOTO z Říčan, kde zomrela zdravotníčka nakazená koronavírusom, nájdete v galérii >>

Ženu, ktorá sa podľa ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha nakazila od pacienta, našli mŕtvu v jej dome v meste Říčany, napísal český denník Blesk. Nakazila sa od chorého taxikára, ktorého hospitalizovali so zápalom pľúc. Len deň pred smrťou sa pritom zdravotníčka sťažovala na sociálnych sieťach na nedostatok ochranných pomôcok, ktoré pri práci k dispozícii. „Jeden plášť, okuliare a rúško na 12-hodinovú zmenu fakt nestačia,“okomentovala súčasný stav českého zdravotníctva.

Okrem nej sa v Thomayerovej nemocnici vírusom nakazilo celkovo 7 sestričiek – jedna z pľúcneho oddelenia, kde ležal aj taxikár, a ďalších 6 z oddelenia následnej starostlivosti, informoval Blesk.

Taxikár, ktorý nevedomky ženu počas liečenia nakazil, dostal experimentálny liek Remdesivir, ktorý mu zabral a lekári ho následne mohli odpojiť od mimotelového obehu.
Zdravotnej sestre, ktorá pomáhala zachraňovať životy iných, no svoj nedokázala, už však tento medicínsky „zázrak nepomôže“.

Prečítajte si aj: