Viac FOTO nájdete TU!

Tajomný kufrík s jadrovým ovládaním vždy sprevádza ruského prezidenta Putina, aby ním nahnal Západu patričný strach tým, že kedykoľvek a kdekoľvek môže odpáliť jadrové zbrane. Odkedy prevzal úlohu bývalého prezidenta Borisa Jeľcina, staral sa oň plukovník Federálnej bezpečnostnej služby vo výslužbe Vadim Zimin. Jeho dôležitá úloha po boku prezidenta však zjavne skončila. Zimina totiž našli s prestrelenou hlavou.

Zdroj: Profimedia

K streľbe došlo v čase, keď Zimin čelil trestnému vyšetrovaniu za údajné branie úplatku po nástupe do colnej služby vo vyššej funkcii, informoval Moskovskij Komsomolec. Pre trestné stíhanie bol v domácom väzení, ale popieral akúkoľvek vinu. Ruské médiá uviedli, že Zimin sa pokúsil spáchať samovraždu po tom, čo pil so svojím bratom.

Anketa
Myslíte si, že išlo o pokus o samovraždu?

Putinovho nosiča jadrového kufríka objavil jeho brat, ktorý bol v pondelok v čase streľby údajne v kúpeľni. Ležal v kaluži krvi s ranou na hlave a neďaleko ležala jeho pištoľ Izh 79-9TM. Naposledy bol Zimin po boku ruského prezidenta s jadrovým kufríkom videný v apríli, keď sa v Moskve zúčastnil na pohrebe ultranacionalistického politika Vladimira Žirinovského. V tajomnom čiernom kufríku sa má nachádzať odpaľovací prístroj pre strategické rakety Kremľa.

Prečítajte si tiež: