Podľa agentúry Interfax za posledných 24 hodín pribudlo v Moskve 7 897 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom doterajšie maximá - viac ako 9 000 prípadov – sú z júna tohto roku.

Na základe vývoja epidemickej situácie v ruskej metropole Sobianin rozhodol, že v Moskve sa obdobie "dní pracovného pokoja" začne už 28. októbra, nie 30. októbra, ako to stanovoval výnos prezidenta Vladimira Putina, a potrvá do 7. novembra.

Agentúra Interfax spresnila, že všetky podniky a organizácie v Moskve v dané dni nebudú pracovať. Výnimku budú mať inštitúcie, ktoré zabezpečujú fungovanie mestskej infraštruktúry, podniky s nepretržitou prevádzkou a niektoré ďalšie, o ktorých sa zmieňuje nedávny výnos ruského prezidenta.

 

Otvorené budú len potraviny a lekárne

Výnimku budú mať aj lekárne a obchody s potravinami, ktoré budú môcť mať otvorené. Obchody s nepotravinárskym tovarom, kaviarne, reštaurácie a food courty v nákupných centrách budú zatvorené s výnimkou tých, ktoré majú výdaj jedál a nápojov cez okienko. Závodné jedálne a hotelové reštaurácie budú fungovať v obvyklom režime. Zrušené budú aj všetky kultúrne, športové a zábavné podujatia.

Otvorené v danom období môžu byť divadlá a múzeá, ale len za predpokladu, že obsadenosť priestorov nebude väčšia ako 50 percent a návštevníkom sa budú kontrolovať QR kódy potvrdzujúce očkovanie, nedávno absolvovaný test na koronavírus SARS-CoV-2 s negatívnym výsledkom alebo prekonanie covidu.

Článok pokračuje na ďalšej strane.