Najmenej 11 baníkov zahynulo a niekoľko ďalších je zrejme ešte stále uviaznutých v bani na uhlie vo východoindickom štáte Džhárkhand, kde došlo vo štvrtok večer k závalu. Oznámili to dnes tamojší predstavitelia. Podľa miestnej polície je pod zemou uväznených nad 20 ľudí, indické médiá hovoria až o 40 zavalených baníkoch.

Tragédia v bani v Novákoch: Nové obvinenie v 10-ročnej kauze!

Nešťastie sa stalo vo štvrtok neskoro večer v bani na uhlie v štáte Džhárkhand a záchranári sa kvôli hustému dymu nemohli k bani priblížiť až do dnešného rána.

Banské nešťastie si vyžiadalo obete štyroch mladých ľudí

Dovolenkovú destináciu Slovákov zasiahlo veľké zemetrasenie: Malo rovnakú silu ako to, ktoré v Taliansku zabilo stovky ľudí!

Aj keď indické médiá tvrdia, že pod zemou mohlo byť až 40 ľudí, manažér bane povedal, že do bane vošlo iba desať vozíkov, pričom podľa predpisov jeden pripadá na jedného zamestnanca.

Džhárkhand je jeden z najchudobnejších štátov v Indii, ale je bohatý na minerálne zdroje. Nachádza sa v ňom tretie najväčšie nálezisko uhlia zo všetkých indických štátov a je v ňom vôbec najviac železnej rudy v celej Indii. Chrbticou jeho ekonomiky je baníctvo a s ním súvisiace priemysel.