Cynthia Hoffmanová († 19) bola normálne dievča, ktoré nemalo žiadných nepriateľov. Práve naopak. V škole bola obľúbená a nikomu nič zlé neurobila. Jej najlepšia kamarátka Denali (18) sa však aj napriek tomu postara o jej smrť. 18-ročnú vrahyňu cez internet kontaktoval muž vystupujúci pod prezývkou "Tyler". Ten dievčaťu ponúkol astronomických 9 miliónov dolárov, aby svoju kamarátku zabila.

Ako dôkaz ale požadoval, aby pri tom zhotovila fotografie.

FOTKY z prípadu nájdete TU >>

Tá sa tento otrasný čin rozhodla spraviť počas aljašského výletu. Nebohej Cynthii zviazala s kamarátmi ruky, zalepili ústa lepiacou páskou a zozadu ju strelili do hlavy. Nehybné telo následne odhodili do rieky Eklutna, ktorá sa nachádza približne 50 kilometrov od mesta Anchorage. Polícia na všetko prišla hlavne vďaka mobilnej komunikácii. Z nej vyšlo najavo, že jej vražda bola plánovaná už dlhšie.

Pod pseudonymom Tyler sa však v skutočnosti skrýval iba 21-ročný chlapec menom Darin Schilmill.

 

Z vraždy bol tiež obvinený 16-ročný chlapec Kayden McIntosh, ktorý podľa všetkého strieľal, a tiež 19-ročný Celab. Obom chlapcom Denali ponúkla balík penazí, ktorý ešte ani sama nemala. Do celého prípadu je zapletených až 5 tínedžerov.

Polícia vyzýva rodičov, aby svoje deti sledovali hlavne v tomto veku, pretože internet je nebezpečné miesto. "Tyler", objednávateľ vraždy. je tiež v rukách polície. Čelí obvineniu z vražy druhého stupňa. Ku všetkému sa priznal.