Viac FOTO nájdete TU!

Porota londýnskeho centrálneho trestného súdu zvažovala prípad osem hodín, až nakoniec uznala Husseina za vinného z dobodania dvoch sestier na smrť - jeho obeťami sa v júni 2020 vo Fryentskom parku stali Bibaa Henryová (46) a Nicole Smallmanová (27).

Danyal Hussein
Zdroj: Profimedia

Prokuratúra uviedla, že Hussein, ktorý obete nepoznal, sa zaprisahal, že zavraždí šesť žien každých šesť mesiacov, lebo veril tomu, že takto vyhrá superjackpot v lotérii Mega Millions. Prokuratúra dodala, že podozrivý bol posadnutý démonmi a čarami a krvou podpísal zmluvu s imaginárnou postavou známou ako Kráľ Lucifuge.

Polícia ho vypátrala pomocou DNA, keď sa podozrivý počas útoku na sestry porezal.

Danyal Hussein bol uznaný vinným.
Zdroj: Profimedia

Matka obetí Mina Smallmanová, arcidiakonka anglikánskej cirkvi na dôchodku, kritizovala spôsob, akým polícia reagovala na oznámenie nezvestnosti jej dcér večer 6. júna 2020. Podľa jej slov sa policajti nepustili do práce s potrebnou naliehavosťou, najmä keď prehliadli bydlisko jednej jej dcéry a zhodnotili ju ako "černošku žijúcu v mestskom (teda verejnom) byte".

Rodina spustila vlastné pátranie a telá sestier našiel v kríkoch 36 hodín po vraždách priateľ Nicole Smallmanovej. Príbuzní našli neďaleko zbraň použitú pri vraždách.

Britský policajný dozorný orgán vyšetruje spôsob, akým polícia pristupovala k správe o nezvestných osobách. Dvoch policajtov tiež obvinili z neprofesionálneho konania za údajné zdieľanie fotografií z miesta činu v službe WhatsApp.

Anketa
Myslíte si, že za brutálne vraždy dostal dostatočný trest?

Matka však v utorok pred súdom vyhlásila, že "dnes ich môže iba pochváliť".

Polícia odhalila, že Husseina po odsúdení vo veku 15 rokov poslali na deradikalizačný program, pretože jeho škola sa obávala, že má sklony k násilnému extrémizmu.

Podľa detektíva, hlavného inšpektora Simona Hardinga, je Hussein "veľmi, veľmi nebezpečný jedinec", ktorý "by pokračoval vo vraždení žien, keby v lotérii nevyhral".