Tretia žena

Melania je treťou ženou nového amerického prezidenta. Melania Knavs, ako sa Trumpova žena volala za slobodna, začala chodiť s úspešným miliardárom v roku 1998. Zobrali sa v roku 2005. Ich syna Barrona porodila o rok neskôr.

Na číslo zabudni, Donald!

Na party v New Yorku v roku 1998 požiadal zvodnú Melaniu úspešný miliardár o telefónne číslo. Povedala mu rozhodné nie. „Keby som mu dala číslo, bola by som jednou zo žien, ktorým volá,“ priznala sa vtedy 28-ročná Melanie magazínu CQ. Namiesto toho čakala kráska na telefónne číslo od Trumpa. Čakala pritom, či jej dá svoje súkromné alebo firemné číslo. Podľa nej sa z toho dá usúdiť aké zámery s ňou muž má. Trump jej v tú noc dal údajne všetky svoje telefónne kontakty.

Clintonovci na svadbe

Kým počas predvolebnej kampane si politickí rivali Clintonová a Trump nevedeli prísť na meno, v deň kedy viedli Melaniu Knavs pred oltár, aby spečatila svoj vzťah s Donaldom, boli medzi 350 svadobčania aj manželia Clintonovci. Melania mala na svojej svadbe šaty od Diora za 100-tisíc dolárov s 1500 kryštálmi.

Vyrastala v komunizme

Ak Trumpov prejav po zvolení mnohým pripomínal budovateľské heslá spred roku 1989, prvá dáma je na podobné vystúpenia politikov zvyknutá. Melania vyrastala v Titovej Juhoslávii. Prvá dáma navyše ovláda 5 jazykov: slovinsky, anglický, francúzsky, srbský a nemecký. Melania je prvá manželka amerického prezidenta, ktorá sa narodila v socialistickom zriadení a druhá, ktorá sa narodila mimo USA. Pred ňou to bola Louisa Adams, Angličanka a manželka šiesteho amerického prezidenta Johna Quincyho.

Rodná krajina ako mediátor

Rodné Slovinsko chce napomôcť vzťahom medzi USA a Ruskom. Slovinska vláda verí, že prítomnosť ich rodáčky v Bielom dome umožní bývalej juhoslovanskej republike realizovať významnú úlohu v zahraničnej politike.

Anketa

Je vám Melania sympatická?

Áno 82% Nie 18%Celkový počet hlasujúcich: 240

Má nevlastného brata

Otec prvej dámy Viktor Knavs mal pred manželstvom s matkou Melanie nemanželského syna. Napriek tomu, že platil na neho výživné, nikdy ho osobne nekontaktoval. Nevlastný brat Melanie, Denis Cigelnjak (50) žije dodnes v Slovinsku.

Prvá nahá dáma

Melania drží prvenstvo aj ako prvá žena amerického prezidenta, ktorá pózovala pred objektívom nahá. Tri roky predtým ako stretla Trumpa, pózovala pre francúzsky pánsky magazín. Škandalóznu fotografiu, ktorá pred voľbami rezonovala v médiách zhotovil fotograf Jarl Ale de Basseville. Na snímke leží Melania nahá vedľa škandinávskej modelky Emmy Eriksson.

Šedá eminencia Melania

Napriek tomu, že na verejnosti pôsobí ako plachá myška, v súkromí je Melania skôr šedá eminencia. Neustále svojmu mužovi radí a rovnako nesúhlasí so všetkým, čo tvrdí. „Stojím pevne nohami na zemi. To je pre vzťah veľmi dôležité,“ vyjadrila sa Trumpová pre televíziu CNN.

Zastáva tvrdé stanovisko proti imigrantom

Síce obhajoba manželových stanovísk nie je prekvapujúca, Melania sa vyjadrila pre americkú televíziu MSNBC, že ako cudzinka z Európy rešpektuje zákon. Nikdy vraj nepomýšľala zostať v USA bez povolenia úradov. Manžela bránila aj v rámci kritiky jeho komentárov ohľadne zločincov, ktorí prekračujú hranice. Melania si nemyslí, že urazil Mexičanov. „Povedal ilegálni imigranti,“ dodala.