FOTO z incidentu nájdete v galérii >>>

Džihádistu Usmana Khana († 28), ktorý v piatok usmrtil na londýnskom moste dvoch ľudí, spacifikovala skupinka bývalých väzňov. Práve vďaka nim nestihol ublížiť ďalším nevinným ľuďom. Keď polícia dorazila na miesto, Usmana držali na zemi. Podľa svedkov sa odmietol vzdať, navyše mal na sebe vestu, ktorá vyzerala ako výbušná - to, že nebola pravá, polícia v tom čase nevedela.

VIDEO: Takto spacifikovali útočníka

Útočníka Khana († 28), ktorý konal v mene Islamského štátu, nakoniec muži zákona usmrtili štyrmi strelami.

Hrdina alebo vrah?

Jeden z hrdinov, ktorý muža odzbrojil, bol aj kriminálnik James Ford. Ten si momentálne odpykáva trest za vraždu mentálne postihnutej Amandy Champion († 21). Dievča usmrtil v apríli v roku 2004. Podľa britského denníka Daily Mail mal dievča najskôr zaškrtiť a potom jej podrezať hrdlo. Bezvládne telo Amandy bolo nájdete na skládke neďaleko jej domu. James sa k vražde 21-ročného dievčaťa priznal. 

Amanda Champion mala síce 21 rokov, no podľa lekárov sa správala ako 15-ročná.
Amanda Champion mala síce 21 rokov, no podľa lekárov sa správala ako 15-ročná.
Zdroj: Youtube

James Ford bol v čase incidentu prepustený na priepustku, zrejme za dobré správanie. Rodina zavraždeného dievčaťa však zúri. O tom, že je na slobode, vraj vôbec nevedeli. "Som taká vytočená. Pustili ho a nič nám nepovedali. Nezaujíma ma, čo dnes dokázal, je to vrah. Amanda bola moja neter a on jej vzal život. Veľmi dobre vedel, čo robí. Ľudia sa nemenia," povedala pre britský denník príbuzná. 

James Ford patril medzi skupinku mužov, ktorým sa podarilo útočníka spacifikovať.
James Ford patril medzi skupinku mužov, ktorým sa podarilo útočníka spacifikovať.
Zdroj: Youtube

Zatiaľ čo Forda považujú mnohí za hrdinu, medzi nimi aj samotná kráľovná Alžbeta II., rodina dievčaťa má pre všetkých tvrdý odkaz: „Nie je to žiadny hrdina, zabil naše dievčatko, vrahom zostane už navždy!“

Viac na Pluska.sk: