Neznámy muž z americkej Kalifornie pomocou aplikácie Google Maps sledoval svoje bývale bydlisko, susedov a krajinu naokolo, keď úplnou náhodou objavil v rieke neďaleko jeho bývalého domu potopené auto. Zalarmoval preto políciu a tá začala okamžite konať.

Muži zákona viac ako dvadsaťročný voz vytiahli von a v jeho útrobách našli niečo, čo rozhodne nečakali. Ľudská kostra "sedela" pripútaná k prednému sedadlu. Tú sa podarilo neskôr identifikovať. Išlo skutočne o Williama Moldta, ktorý zmizol z povrchu zemského ako 40-ročný ešte v novembri roku 1997. O zaujímavom prípade informovala stanica BBC.

VIAC FOTIEK Z PRÍPADU NÁJDETE V GALÉRII <<

Auto, v ktorom sa nachádzalo telo muža.
Auto, v ktorom sa nachádzalo telo muža.
Zdroj: twitter

Predpokladá sa, že chlap pravdepodobne stratil kontrolu nad autom a zišiel z cesty do vody. Pri pôvodnom vyšetrovaní sa neprišlo na žiadne stopy naznačujúce, čo sa Williamovi asi tak stalo. "Netušili sme, čo sa pred rokmi tomu mužovi stalo. Vieme len, že zmizol z povrchu zemského," povedala policajná hovorkyňa Therese Barberaová.

William Moldt mal povesť tichého muža. V inkriminovaný večer sa práve vracal z baru za svojou priateľkou, ku ktorej bohužiaľ nedorazil. Svedkom sa pri odchode z baru nezdal byť opitý. O náleze jeho tela polícia informovala príbuzných.

VIAC FOTIEK Z PRÍPADU NÁJDETE V GALÉRII <<

Zábery z Google Maps.
Zábery z Google Maps.
Zdroj: twitter