Špičkový britský lekár Christopher Inglefield, ktorý je zakladateľom londýnskej transgender kliniky, sa nechal inšpirovať prípadom, kedy do tela neplodnej ženy transplantovali maternicu od mŕtvej darkyne. Vďaka tejto operácii sa žene podarilo pred rokom priviesť na svet svoje vytúžené bábätko. Práve tento prípad mu vnukol myšlienku, dopriať potomkov aj transexuálnym ženám.

Christopher sa preto rozhodol osloviť transgenderov, aby sa prihlásili a žiadali to, čo bolo doteraz ženským privilégiom. Verí totiž tomu, že tieto ženy si zaslúžia rovnakú šancu na založenie rodiny.

Pôrod by bolo možné vykonať len cisárskym rezom.
Pôrod by bolo možné vykonať len cisárskym rezom.
Zdroj: youtube

Samotná transplantácia maternice je však veľmi náročná. Chirurgovia počas zákroku musia dávať obrovský pozor na to, aby počas operácie nepoškodili tepny a žily, ktoré vedú do maternice. Ďalší problém by mohol spôsobiť aj fakt, že transexuálne ženy majú užšiu panvu ako ženy. Podľa slov lekára by v tom však nemal byť priveľký problém. Avšak samotný pôrod bude možné vykonať jedine cisárskym rezom.

S jeho názorom, že aj tranexuálne ženy by mali dostať možnosť priviesť na svet vlastné dieťa sa stotožňujú aj ďalší odborníci. Doktor Richard Paulson verí, že ak sa im ponúkne možnosť transplantácie maternice, o svoje právo byť matkou sa prihlásia mnohé.

Otázkou už len ostáva, kedy sa lekári odhodlajú ku kroku transplantovať maternicu aj do mužského tela.

Anketa
Myslíte si, že by transexuálne ženy mali dostať vlastnú maternicu?
  • 3%
  • 79%
  • 10%
  • 8%